26.7 C
Edirne
13:05 - 4 Temmuz 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Ekonomi

Trakya Birlik, “Üretime devam ediyoruz”

Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Trakya Birlik) Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirleri desteklediklerini bildirerek, “Ülkemiz ve milletimiz için üretime devam ediyoruz” denildi.

Trakya Birlik’ten yapılan açıklamada, “Tüm dünyanın yanı sıra ülkemizde de etkisini göstermeye başlayan covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında, ülkemizin gıda güvenliği, halkımızın sağlığı ve refahı açısından stratejik öneme sahip tarım ve gıda sektörünün önemli paydaşlarından biri olmanın bilinci ile faaliyetlerimize Hükümetimizin aldığı tedbirler ve planlamalar çerçevesinde hijyen tedbirlerini en azami seviyede alarak kesintisiz olarak devam ediyoruz” denildi.

Açıklamada, şöyle denildi; “Ülkemiz ve Dünya için zorlu ve hassas olan bu süreçte önceliğimiz her zaman olduğu gibi ürünlerimizin tarladan sofralarımıza uzanan yolculuğunda emeği geçen tüm paydaşlarımızın sağlığını ve iş güvenliğini korumak, tüketicilerimize sunduğumuz ürünlerin üretimindeki yüksek standartlarımızın koruyarak ekonomimiz için üretimin sürdürülebilirliğine katkı vermektir.

Bu amaç kapsamında, gerek sofralarımızın en temel gıda ürünlerinden olan başta rafine ayçiçek yağı olmak üzere tüm mamul gruplarımızın arz güvenliğinin sağlanarak dağıtım kanallarındaki kıymetli paydaşlarımız vasıtasıyla kesintisiz olarak Halkımıza ulaştırılması, gerekse de Ülke ekonomimiz için olmazsa olmaz noktasında olduğu yadsınamaz şekilde bir kez daha anlaşılan tarımsal üretimin sürdürülebilirliği hususunda üretici ortaklarımızın ihtiyaç duyduğu her türlü zirai ve hayvansal girdi ve desteklerin ayni ve nakdi olarak kesintisiz şekilde sağlanması yönünde tüm imkân ve kaynaklarımızla gereken tedbirler alınmıştır.

Bu süreçte ürünlerimizin halkımıza ulaştırılmasında bize destek olan ve tarımsal üretimlerini sürdürmek noktasında canla başla çalışan üretici ortaklarımıza, tüm tedarikçilerimize, bayilerimize, özveriyle çalışan ve işinin başında olan tüm çalışanlarımıza teşekkürü bir borç biliriz. Bu salgını en kısa sürede hep beraber atlatmak ümidiyle” denildi.

Haber Merkezi

Diğer Haberler

Süs havuzundaki küpler çöktü

Hüsnü Sarıgül

261 bin 750 kök Hint keneviri imha edildi

Hüsnü Sarıgül

Kaçak üretilen 41 bin litre etil alkol ele geçirildi

Hüsnü Sarıgül

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla