Vakalar yüzde yüz arttı

27.11.2020 18:57

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aralarında Tekirdağ’ın da bulunduğu Tokat, Adana, Mersin ve Sakarya'da vakaların iki haftada yüzde 100 artış gösterdiğini açıkladı.

Vakalar yüzde yüz arttı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aralarında Tekirdağ’ın da bulunduğu Tokat, Adana, Mersin ve Sakarya’da vakaların iki haftada yüzde 100 artış gösterdiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Tekirdağ’ın da aralarında bulunduğu Adana, Mersin, Sakarya, Tokat ve Erzurum İl Sağlık Müdürleri ile online toplantı yaptığını açıkladı. Bakan Koca, toplantıda, salgının bu illerdeki seyri, temaslı takibi, hasta yükü ve vaka artışları üzerinde durulduğunu bildirdi.

Bakan Koca paylaşımında “Adana, Mersin, Sakarya, Tokat, Tekirdağ ve Erzurum Sağlık Müdürleri ile yaptığımız online toplantıda, salgının bu illerimizdeki seyri, temaslı takibi, hasta yükü ve vaka artışları üzerinde durduk. Vakalar Tokat, Tekirdağ, Adana, Mersin ve Sakarya’da iki haftada %100, Erzurum’da ise %50 artış gösterdi. Tedbirlerden verdiğimiz her taviz, salgınla mücadeleyi zorlaştırıyor. Tedbirin olmadığı yerde tehdit devam ediyor” ifadelerini kullandı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler