Türk girişimi Marasi ile yerli ürünler, tüm Dünya’da

27.04.2021 15:38

Marasi (https://elmarasi.com/), 100'ü aşkın ülkeden Türk ürünlerini sipariş etme olanağı tanıyan bir Türk girişimi olarak 2017 yılında kuruldu. Bir seri girişimci ve 9 kişiden oluşan ekibiyle Marasi sayesinde yerli malı ürünler dünyaya açılıyor.

Türk girişimi Marasi ile yerli ürünler, tüm Dünya’da

Marasi platformu başlangıçta, fikri Suudi Arabistan’dan Türk baklavası almak isteyenlerin bu ihtiyacının karşılanması ve müşterilere Türk baklavasının gönderilmesi düşüncesi ile yola çıkmış. İlk dönemde körfez ülkeleri ağırlıklı olmak üzere her ay 20’nin üzerinde ülkeye satış yapan girişim şu anda kullanıcıları “Akıllı hedefleme araçlarını” da kullanarak 6 kategoriye yayılan ürün çeşitliliğine sahip ve 100’den fazla farklı ülkeye sipariş gönderiyor.

Marasi kurucusu İbrahim Alhemyari, “Pandemiyle tüm gündelik alışkanlıklar gibi alışveriş alışkanlıkları, iş modelleri ve iş yapma yöntemleri de değişti. İhtiyaçların online kanaldan karşılanması gereksinimiyle e-ticarete olan talep arttı. Türkiye’deki diğer satıcıların da ürünlerini Türkiye dışında satma isteği olduğunu biliyoruz. Bu istek ve ihtiyaçtan yola çıkarak ileriki dönemde pazaryerine dönüşmeyi planlıyoruz. 2021 yılında ise yüzde 300 büyümeyi hedefliyoruz” dedi.

110 dolar üzerine ücretsiz kargo hizmeti sunan ve kredi kartı, kapıda ödeme gibi farklı ödeme yöntemleriyle kullanıcıların satın alımını kolaylaştıran, kullanıcıların kargo takip linki üzerinden kargo takibi sağlayabildiği Marasi’de en çok satılan 6 ürün; baklava, lokum, kahve, çay ile baharat ve kozmetik ürünleri. En çok satış yapılan ülkeler arasında ise Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri yer alıyor. Gönderilerini sipariş onayı sonrası ortalama 3-4 günde müşterilerine ulaştırıyor.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler