“Uçurtma Projesi”

03.12.2020 17:58

“Uçurtma Projesi”

Blokzinciri tabanlı sosyal girişim Uçurtma Projesi öğrencilere burs desteğinde hız, güven ve şeffaflık dönemini başlattı.

Burs desteği arayan öğrencilerle bireysel ve kurumsal iyilikseverleri bir araya getiren sosyal girişim Uçurtma Projesi kurumlara öğrencilerin hayallerine destek olma imkânı tanıyan Kurumsal Destekçi özelliğini devreye aldı.

20 öğrenciye ayda 1.000 TL’lik burs sağlama hedefini benimseyen platform, blokzinciri teknolojisinin getirdiği akıllı sözleşmeler sayesinde burs desteği süreçlerini hızlı, güvenli ve şeffaf hale getiriyor.

Öğrencilerin, hayallerini gerçekleştirebilmeleri için gereken finansal desteği bulmalarına destek olma amacıyla 2018’de hayata geçirilen Uçurtma Projesi, blokzinciri tabanlı teknolojiler sayesinde öğrencileri ve destekçileri denetlenebilir, adil ve şeffaf bir platformda bir araya getiriyor.

“BLOKZİNCİRİ SAYESİNDE İŞLEMLER HEM ÖĞRENCİLER HEM DE DESTEKÇİLERİ İÇİN HIZLI, GÜVENLİ VE ŞEFFAF”

Blokzinciri tabanlı proje kapsamında öğrenciler, Ethereum ağı üzerinde geliştirilen akıllı sözleşmeler aracılığıyla, ağ üzerine tanımlı kripto paralarla kendilerine maddi destek toplayabiliyor. İşlemler öğrencilere ait dijital cüzdanlardaki eliptik eğri yöntemiyle şifreleniyor ve dijital imza ile gerçekleşiyor. Öğrenciler, topladıkları destekleri kendi banka hesaplarına hem hızlı hem de ek bir ücret ödemeden yatırabiliyor. Bu sayede öğrenciler aldıkları destekler üzerinde doğrudan kontrol sahibi olurken, destekçileri de platform üzerinden destekledikleri öğrencilerin başarı durumunu şeffaf bir platform üzerinden takip edebiliyor.

“KURUMSAL BURS DESTEĞİ İLE FİRMALAR ÖĞRENCİLERİN HAYALLERİNE ORTAK OLACAK”

Uçurtma Projesi’nin burs desteği sunmak isteyen birey ve kurumlarla öğrenciler arasında şeffaf bir ilişki kurmayı hedeflediğinin altını çizen Uçurtma Projesi Kurucusu Mert Susur, konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Web sitemiz üzerinden öğrencilere yapılan tüm bağışları ve ödemeleri şeffaf bir şekilde gösteriyoruz. Öğrencilerin başarılarını da yine aynı tabloya yansıtıyoruz. Kullanıma yeni açtığımız özelliğimiz sayesinde kurumlar tüm Uçurtma öğrencilerine destek olup hayallerine ortak olabilecekler. Buradan toplanan tüm gelirler merkezi bir organın kontrolünde olmayan akıllı sözleşmeler tarafından tüm öğrencilere ihtiyaçlarıyla orantılı bir şekilde otomatik olarak dağıtılacak. Sayfamızdaki ‘işlem geçmişi’ özelliği sayesinde destekçiler hangi öğrencinin hesabına ne kadar ulaştığını şeffaf ve açık bir şekilde görebilecekler. Tüm kurumları otonom ve şeffaf bir destek sürecine ortak olarak uçurtmalara rüzgar olmaya davet ediyoruz”

“20 ÖĞRENCİNİN HAYALLERİNE AYLIK 1.000 TL’LİK BURS DESTEĞİ HEDEFLENİYOR”

Uçurtma Projesi’nde 20 öğrencinin toplamda 240 bin TL burs desteği beklediğini vurgulayan Mert Susur, “Proje kapsamında hedeflenen burs miktarının yüzde 20’sinden fazlası halihazırda toplanmış bulunuyor. Kurumsal destekler ile birlikte bu rakamı tamamlamak ve 20 öğrenciye bir yıl boyunca aylık 1000 TL burs desteği sağlamaya aracılık etmek istiyoruz. Bireysel ve kurumsal olarak öğrencilerimizi desteklemek isteyen tüm iyilikseverleri destek.ucurtmaprojesi.com adresine bekliyoruz” açıklamasını yapıyor.

Ayrıntılı bilgi için: http://ucurtmaprojesi.com/

UÇURTMA PROJESİ HAKKINDA

2018 yılında sosyal girişimciler Mert Susur, Altuğ Öztürk ve Mustafa Turhan tarafından hayata geçirilen Uçurtma Projesi, burs desteği arayan öğrencilerle bireysel ve kurumsal destekçilerini blokzinciri tabanlı teknolojilerle donatılması sayesinde şeffaf, hızlı ve güvenli destek süreci sunan bir platformda buluşturuyor.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler