“Uzaktan çalışma, bir meydan okuma ve yeni bir gerçektir”

13.02.2021 15:11

Bulgaristan’ın neredeyse bir yıldan itibaren içinde bulunduğu olağanüstü epidemiyolojik durum ilişkilerimizden başka çalışma alışkanlıklarımızı da etkiliyor.

“Uzaktan çalışma, bir meydan okuma ve yeni bir gerçektir”

https://bnr.bg’de yer alan haber de, Pandemi başlayalıdan beri Bulgaristan vatandaşlarının yüzde 50’den fazlası uzaktan çalışıyor. İşverenlerin yüzde 63 kadarı esnek çalışma koşulları uygulayarak, pandemiden sonra bile bunları korumak niyetinde.

İnsan kaynakları alanında 27 yıllık tecrübesi olan Georgi Pırvanov; “Kısa vadede evden çalışma işverene para harcatmıyor, birçok olumlu özellikleri olan mükemmel bir çözümdür. Ama bütün ofisleri boşaltmadan önce uzaktan çalışmanın orta ve uzun vadeli olumsuzluklarına dikkat çevirmeliyiz.Çünkü iletişim ve bilgi yetersizliğinden dolayı  uzaktan çalışırken uyumlu bir ekibin oluşturulması mümkün değil. Kişisel hayat ile iş arasındaki sınır belirginliğinin kaldırılması büyük tehlike yaratıyor. Sanal dünyada kişisel zamanımızı iş görevlerimizden korumayı öğrenmeliyiz. Bu öğütü İktisadi Oda’dan Maria Minçeva veriyor. Ona göre görevlilerin kişisel zamanının muhafaza edilmesi için  yeni kurallara ve  ‘işten uzaklaşma’ kültürüne gereksinim duyulacak”

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler