“Vakalar artarsa, gece dışarı çıkma yasağı gelebilir”

30.09.2020 15:46

Yunanistan’da son aylarda vakaların her gün yüksek açıklanma nedenlerinden biri Attiki bölgesinde artan vakaların bir türlü azalmaması ve önüne geçilememesidir.

“Vakalar artarsa, gece dışarı çıkma yasağı gelebilir”

http://milletgazetesi.gr’de yer alan haber de, Bölgede vakaların bu şekilde artmaya devam etmesi halinde her yerde maske kullanma zorunluluğunun yanı sıra gece saat 20.00’dan sonra dışarı çıkma yasağı gelebilir.

Yunanistan’da ve Attiki bölgesinde vakaların artmasını değerlendiren Atina Hastaneleri Doktorlar Derneği Başkanı Matina Pagoni, Kovid-19 vakaları konusunda ülkedeki mevcut durumdan endişe duyduklarını dile getirdi.

SKY televizyonuna konuşan başkan Pagoni, Attiki bölgesinin bir sorunu olduğunu, 8 Ağustos tarihinden itibaren yeni tip koronavirüse yakalananlardan 79 hastanın solunum cihazlarına bağlı tedavi gördüğünü, bugüne kadar bölgede Kovid-19’a yakalanıp hayatını kaybeden ve tedavileri devam eden kişilerin sayısı 610 olduğunu belirtti.

Bunla birlikte tedavi için hastanelere gelenlerde- gidenlerde sürekli hareketlilik olduğunu, bölge için Kovid-19 vakaların normalin çok üstünde olduğunu ve son günlerdeki mevcut durumun endişe verici olduğunu ifade etti.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler