26.1 C
Edirne
11:33 - 13 Ağustos 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Manşet

Yatırımlar masada

Edirne İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, Edirne Valisi Ekrem Canalp başkanlığında yapıldı. Vali Canalp, 2019 yılı yatırım programlarında küçük, orta ve büyük ölçekli 308 proje yer aldığını, bu projelerin toplam bedelinin ise yaklaşık 4,8 milyar TL’yi bulduğunu söyledi.

Edirne İl Koordinasyon Kurulu Temmuz ayı toplantısı Vali Ekrem Canalp Başkanlığı’nda Devecihan Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıda Edirne’de ki tüm kamu ve kurumların projeler, yatırımlar, harcamalar ve projelerin son durumları tartışıldı. Toplantıya bir çok kurumun müdürü iştirak etti.

İl Koordinasyon Kurulu toplantısının başkanlığını yapan Vali Ekrem Canalp “Kuruluşlarımızca Valiliğimize gönderilen raporlara göre, İlimizde kamu kuruluşlarımızın 2019 yılı yatırım programlarında küçük, orta ve büyük ölçekli 308 proje yer almaktadır. Bu projelerin toplam bedeli yaklaşık 4,8 milyar TL’yi bulmaktadır” dedi.

Bu projeler için bir önceki yılda 569 milyon TL harcandığını, 2019 yılında da 441 milyon TL ödenek kullandırılması öngörüldüğünü belirten Vali Canalp, “İkinci yatırım dönemi sonuna kadar yapılan çalışmalar dahilinde 156 milyon TL harcama yapılarak yüzde 35 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. İzleyici kuruluşlar itibariyle değerIendirildiğinde, 2019 yılının ikinci döneminde yapılan yatırım harcamalarının 137 milyon TL’sini merkezi idare kuruluşlarımızın yaptığı görülmektedir. Merkezi idare kuruluşlarımızın bu harcama miktarı ile sağladıkları nakdi gerçekleşme düzeyi yüzde 35’tir. Yerel yönetim kuruluşlarımız ise 19 milyon TL tutarında yatırım harcaması yaparak, yüzde 39’luk bir nakdi gerçekleşme sağlamışlardır.

Vali Canalp, “Merkezi ve yerel yönetim kuruluşlarımızca yapılan bu yatırım harcamaları sonucu, 2019 yılı ikinci döneminde, kamu kuruluşlarımızın programlarında yer alan 308 projenin 83 tanesi bitirilmiş, 4’ü iptal edilmiş, 169’u devam etmekte olup 52’sine ise henüz başlanamamıştır” dedi.

Vali Canalp, toplantı sonrası tüm kamu kurum müdürlerine teşekkür etti.

 

Erkan Ekşi

Diğer Haberler

Süt üreticilerini destekleyen protokol   

Mutlu Akbaşak

“İstanbul Sözleşmesi kırmızı çizgimizdir”

Mutlu Akbaşak

Edirne’nin yerel müziği “Kulaktan Kulağa” aktarılacak

Mutlu Akbaşak

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla