Yayın İlkeleri ve İçerik Politikası

1. Amacı, Vizyonu ve Temel Değerleri:

Edirne Son Haber, 2005 yılından beri edirnesonhaber.com adresinden günlük yayın yapan bağımsız bir medya kuruluşudur. Edirne Son Haber, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişen ve değişen organik yapısıyla; yayın organı olmasının yanı sıra, bir düşünce kuruluşu olarak da nitelendirilebilir.

Amaç: Gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmak.
Vizyon: Okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmak.
Temel değerler: Dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır.

2. Basın Meslek İlkeleri:

Edirne Son Haber, Edirne’nin prestijli internet yayınlarından biri olarak, yayıncılık ve gazetecilik sorumluluğuyla, iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı sayarak, Basın Konseyi tarafından oluşturulan Basın Meslek İlkeleri’ne uymayı taahhüt eder. Edirne Son Haber aynı zamanda, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından oluşturulan Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ni benimser ve yayınlarında bu bildirgeyi gözetir.

3. İnsan Hakları:

Edirne Son Haber, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi‘ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Edirne Son Haber, yayın prensipleri dahilinde olan yayın amacı, vizyonu ve temel değerlerinde; herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. Edirne Son Haber, yayınladığı haber ve yazı içeriklerinde bu bildiriyi göz önüne almaktadır.

4. Milli Değerler:

Edirne Son Haber, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez.

5. Şeffaflık ve Tarafsızlık:

Edirne Son Haber ilkelerinden ödün vermeyen şeffaf bir yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Edirne Son Haber, herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; Edirne Son Haber yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayına alınır.

6. İfade Özgürlüğü:

Bu madde, Edirne Son Haber içerik politikasındaki diğer yayın ilkelerine uygun olduğu müddetçe düşünce ve ifade özgürlüğünü benimser ve teşvik eder.

7. Güvenilirlik:

Edirne Son Haber, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu kontrol eder ve bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir. Ancak site içerisindeki bilgilerin bazılarında editörlerin, yazarların veya Yazı İşleri’nin gözden kaçırdığı yanlış ya da eksik bölümler olabilir. Böyle durumlarda Yazı İşleri’ne düzeltme uyarısı geldiğinde gerekli güncellemeler yapılmaktadır.

8. Gizlilik:

Edirne Son Haber’nin okuyucularından aldığı e-posta, isim/soyisim, bilgi/öneri/istek mesajlarının bilgileri ikinci derece birey veya kurumlarla paylaşılmaz veya herhangi bir yerde yayınlanmaz. Edirne Son Haber, yazarlarının iletişim bilgilerini, yasal zorunluluk gerektirmedikçe saklı tutar.

9. Telif ve Kopyalama Hakkı:

Tüm yayın hakları Edirne Son Haber’ne aittir. Kopyalayabilmek için Edirne Son Haber Telif ve Kopyalama Kuralları‘na uyulması yasal zorunluluktur.

10. Sorumluluğun Reddi:

Edirne Son Haber’nde köşe yazısı niteliğinde fikir beyan eden yazılardan ve yazı altı yorumları ile sitedeki her türlü yorum ve paylaşımdan Yazı İşleri Müdürü ve/veya Yayıncılar sorumlu değildir. Köşe yazılarındaki fikirler, yazarların kendi kişisel düşünceleri olduğu için yasal sorumluluk ilgili yazarlara aittir. Aynı şekilde paylaşılan her türlü yorumda yasal sorumluluk, yorumu yazan kişiye aittir. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını ihlal edebilecek nitelikte olan yazı ve paylaşımlara izin verilmez. Editörlerin gözünden kaçan içerikler olduğunda derhal yayından kaldırılır. Detaylı Bilgi

Tüm soru, öneri ve şikâyetleriniz için İletişim sayfamızı ziyaret edebilir veya [email protected] adresini kullanabilirsiniz.