Yeni Meclis Başkanı İva Miteva oldu

16.04.2021 10:55

Bulgaristan'da 45. Halk Meclisinin gerçekleştirdiği ilk oturumunda milletvekilleri yemin ettikten sonra yeni Meclis Başkanı olarak İva Miteva seçildi.

Yeni Meclis Başkanı İva Miteva oldu

Bulgaristan’da 45. Halk Meclisinin gerçekleştirdiği ilk oturumunda milletvekilleri yemin ettikten sonra yeni Meclis Başkanı seçildi. 45. Halk Meclisi Başkanı Böyle Bir Halk Var Partisinden (İTN) İva Miteva oldu. Bulgaristan’ın Avrupalı Geleceği İçin Yurttaşlar Partisi’nin (GERB) yeniden Meclis Başkanı adayı gösterdiği Tsveta Karayançeva ise Meclis Başkanlığı seçimini kaybetti.

kircaalihaber.com’da yer alan habere göre; Yapılan oylamada İva Miteva, 75 ret oyuna karşı 163 kabul oyuyla Meclis Başkanı seçilirken Karayançeva’nın Meclis Başkanı seçilmesine ilişkin öneri ise 75 kabul oyuna karşı 167 ret oyuyla reddedildi.

GERB Kırcaali Milletvekili Tsveta Karayançeva, Bulgar Sosyalist Partisi (BSP) İttifakı Yanbol Milletvekili Kristiyan Vigenin, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali Milletvekili Mukaddes Nalbant, Demokratik Bulgaristan Birliği İttifakı Sofya Milletvekili Atanas Atanasov ve Ayağa Kalk! Magandalar Dışarı! İttifakı Varna Milletvekili Tatyana Donçeva Meclis Başkan Yardımcısı seçildiler.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler