DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 2169153-0,04%
Edirne
23°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

1. Murat Anadolu Lisesi kermes düzenledi

1. Murat Anadolu Lisesi kermes düzenledi

Edirne'de 1.Murat Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği tarafından İlhan Koman Parkı'nda bir kermes düzenlendi.

ABONE OL
24 Mayıs 2024 16:16
1. Murat Anadolu Lisesi kermes düzenledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne’de 1.Murat Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği tarafından İlhan Koman Parkı’nda bir kermes düzenlendi. Kermeste okul velilerinin el lezzetlerinin yanı sıra okul bünyesinde Halk Eğitim Merkezi kurslarında görevli öğrencilerin el emeği ürünleri kermeste yer aldı. Bir gün boyunca duracak olan kermesten elde edilen gelirle maddi durumu yetersiz öğrencilere katkı ve okulun eksiklerini giderme maksadıyla kullanılacağı ifade edildi.

“ÖĞRENCİLER VE VELİLERİN ORTAK KATKISIYLA KERMES”

Halkın daha kolay ulaşması için kermesi okulda değil açık alanda düzenlediklerini belirten 1.Murat Anadolu Lisesi Müdürü Yakup Öz, “Tüm okullar bu dönemlerde kermes yapıyor. Bizler de 1. Murat Anadolu Lisesi ailesi olarak bir kermes düzenledik. Ama bir farkındalık yaratıp bunu açık alanda, sadece okulumuzda değil, okulun dışında gerçekleştirmeye çalıştık. Sağ olsun okul velilerimiz okul aile birliğimiz bizlere çok büyük katkıda bulundular. Ve bugünkü bu güzel Türk bayrağı altında, Atatürk posteri altında bu kermesimizi yapıyoruz. Sadece velilerimizin katkıları değil, aynı zamanda okulumuzdaki halk eğitim kurslarında görev yapan öğrencilerimizin de üretmiş olduğu el sanatları ürünleri de bugün kermesimizde yerini alıyor. Bu güzel günde bizleri yalnız bırakmadığınız için. Akşam saat 20’de sona erecek” dedi.

1.Murat Anadolu Lisesi Müdürü Yakup Öz

“KERMESTEN ALINAN KATKIYLA MADDİ DURUMU OLMAYAN ÖĞRENCİLERE DESTEK VERECEĞİZ”

Edirne Valisi Yunus Sezer’in okul binasındaki tamirat katkısını altını çizerek kendilerinin de okulun eksiklerini gidermek ve öğrencilere destek olmak istediklerini söyleyen Yakup Öz, “1. Murat Anadolu Lisesi sizlerin de bildiği gibi sosyal ekonomik yönden zayıf olan bir alanda. Ama şunu özellikle belirtmek istiyoruz. Sayın Valimiz Edirne’ye geldiği süreçten itibaren her zaman bizim yanımızda oldu ve okulumuza çok büyük destek verdi. Özellikle de okulumuzun 20 yıldır yapılmayan inşaatı, dış cephesi, çatısına bir el attı yapıyor. Bizler de buradan alacağımız katkılarla hem fakir, ihtiyacı olan öğrencilerimizin ihtiyaçlarını gidermek, hem de okulumuzun küçük bazlı da olsa ihtiyaçlarını giderme çalışmasını yapacağız. Yazın biliyorsunuz şimdi karneler verilecek, 2 aylık bir tatil zamanı. Okulumuzda badana, boya işlerimiz var, küçük tamirat işlerimiz var. Okul aile birliğinin katkılarıyla bu kermesten gelecek birazcık yardım olursa buralara da kullanmayı düşünüyoruz tabii ki” diye konuştu.

Haber: Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.