Yağışlarda yüzde 22 azalma var

28.04.2020 11:35

Yağışlarda yüzde 22 azalma var

TEMA Vakfı Edirne İl Temsilcisi Şirin Çoğal, Ekim-Mart aylarını kapsayan Türkiye geneli 2019-2020 su/tarım yılı yağışlarında, yağış normaline göre yüzde 5, geçen yıl aynı dönem yağışlarına göre yüzde 22 azalma meydana geldiğini belirterek, salgın sürecinde herkesi suyu daha tasarruflu kullanmaya davet etti.

TEMA Vakfı Edirne İl Temsilcisi Şirin Çoğal, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı yağış raporuna değinerek, rapora göre Ekim-Mart aylarını kapsayan Türkiye geneli 2019-2020 su/tarım yılı yağışlarında, yağış normaline göre yüzde 5, geçen yıl aynı dönem yağışlarına göre yüzde 22 azalma meydana geldiğini söyledi.

Suyun önemine işaret eden TEMA Vakfı Edirne İl Temsilcisi Çoğal, “Suyun hem kişisel hijyenimiz hem de gıda güvencemizin kaynağı olan tarım sektörü için önemini bir kez daha anladığımız salgın sürecinde herkesi suyu daha tasarruflu kullanmaya davet ediyoruz” dedi.

Çoğal, ayrıca coğrafi bölgelerin 6 aylık yağış durumuna Meteoroloji Genel Müdürlüğünün https://www.mgm.gov.tr/veridegerlendirme/yagis-raporu.aspx?b=k#sfB # sayfasından ulaşılabildiğini bildirdi.

Haber Merkezi

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler