Yeni Müftü Bozkurt

05.08.2020 09:49

Yeni Müftü Bozkurt
CUMHURBAŞKANI Kararnamesi ile boş bulunan Edirne Müftülüğü görevine halen aynı görevi Muş’ta sürdüren Alettin Bozkurt atandı.
Edirne’de Müftülük görevini yürüten Emrullah Üzüm’ün Kazakistan’a Din Ataşesi olarak atanmasıyla boşalan göreve Muş Müftüsü Alettin Bozkurt’un atanmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararnamesi Resmi Gazetede yayınlandı.
MÜFTÜ BOZKUR KİMDİR?
Batman’ın Kozluk İlçesine bağlı Yedibölük köyünde doğan, ilkokulu köyde, orta ve liseyi Şanlıurfa da okuyan Alettin Bozkurt, yaklaşık 7 yıl medrese eğitimi gördü. Bir süre İmam-Hatiplik yaptıktan sonra Mısır El-Ezher Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı genel bölümünde 1. ve 2. Sınıfı okudu. Daha sonra Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesine Yatay geçiş yaparak 1997 yılında mezun oldu.1998 yılında’da aynı üniversitede tefsir anabilim dalında yüksek lisansa başladı ve “ Kur’anda Kıyamet” adlı teziyle mezun oldu.1998-2000 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Konya Dini Yüksek İhtisas Kursunda Müftülük ve Vaizlik eğitimini gördü. Ağrı Eleşkirt, Diyarbakır Bismil ve Diyarbakır Merkez Yenişehir ilçesinde müftülük yaptı. 27 Ağustos 2015 tarihinden beri Muş İl Müftüsü olarak görev yapıyordu.
HABER MERKEZİ

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler