DOLAR 32,1802 0.07%
EURO 34,8811 -0.28%
ALTIN 2.495,59-0,29
BIST 10.861,58-0,31%
BITCOIN 2251559-2,07%
Edirne
27°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

355 yıllık çelik devi sunduğu teknik hizmetler ile Türk sanayisine katma değer sağlıyor

355 yıllık çelik devi sunduğu teknik hizmetler ile Türk sanayisine katma değer sağlıyor

ABONE OL
14 Haziran 2023 13:48
355 yıllık çelik devi sunduğu teknik hizmetler ile Türk sanayisine katma değer sağlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’deki ilk ve tek çelik, ısıl işlem, desen ve PVD kaplama sağlayıcısı olan voestalpine High Performance Metal Türkiye, ülkemizde beş farklı dünya markası ile hizmet veriyor. Bunlardan biri olan global takım çeliği üreticisi Uddeholm ile şirket, Türkiye’nin her yerinde kalıpçılara ve kalıp kullanıcılarına hizmet sunuyor. Faaliyetini İsveç’in Hagfors şehrinde tam 355 yıldır aynı lokasyonda sürdüren Uddeholm, sunduğu teknik hizmetlerle de Türk sanayisine katma değer sağlıyor.

Yaklaşık 30 yıldır ülkemizde faaliyet gösteren Uddeholm, otomotivden beyaz eşyaya, inşaat sektöründen evlerde kullanılan bıçaklara kadar her alanda varlığını gösteriyor. 355 yıllık çelik devi Uddeholm, çelik denilince ilk akla gelen Impax Supreme, Orvar 2M, Sverker 21 ve Dievar’ın da üreticisi olarak Türk sanayisinde öne çıkmayı başarıyor. Büyük tarihsel birikimi ile Türkiye’de en çok tercih edilen takım çelikleri arasında yer alan şirket, üretimin olduğu her yerde dünyayı şekillendiriyor.

TÜRKİYE’DE 4 FARKLI LOKASYONDA ALANINDA UZMAN KADROSUYLA HİZMET VERİYOR

Uddeholm’un dünya genelinde 90 farklı ülkede 3.000’den fazla çalışanı ile 100.000’den fazla müşterisine hizmet verdiğini belirten Uddeholm Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Ali Acar; “Türkiye’de 4 farklı lokasyondaki çelik servis merkezlerimiz ve ısıl işlem tesislerimiz ile faaliyetlerimizi sürdürüyor ve müşterilerimize en hızlı şekilde ulaşıyoruz. Alanında uzman teknik mühendis kadromuz ile projeleri yerinde analiz ediyor, çözüm önerileri geliştiriyor ve performans takibi yapıyoruz. Kesme, form verme gibi uygulamalar için soğuk iş takım çelikleri, extrüzyon, metal enjeksiyon ve dövme uygulamaları için sıcak iş takım çelikleri; iş parçasının plastik olduğu her türlü enjeksiyon, ekstrüzyon gibi uygulamalar için plastik grubu takım çelikleri ile sektöre hizmet veriyoruz. Ayrıca, vakum ısıl işlem ve patentli yüzey işlem proseslerimiz (ABP, Oksidasyon, Dietox, Extranit, Alexnit), kalıp desenleme ve PVD kaplama hizmeti de sağlıyoruz. Son 2 yıldır da katmanlı imalat (Additive Manufacturing) ile çözüm ortaklarımız için tasarım ve üretim desteği sunuyoruz” şeklinde konuştu.

ÜRETİM VERİMLİLİĞİNE KATKI SAĞLAYAN ÜRÜNLERLE DÜNYAYI ŞEKİLLENDİRİYOR

Üretimin olduğu her yerde Uddeholm çeliğinin de olduğunu vurgulayan Uddeholm Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Ali Acar; “Otomotiv ya da beyaz eşyadaki sac kalıplardan beyaz eşyadaki tüm plastik aksamlara, otomotiv ve inşaat sektörlerinde kullanılan tüm alüminyum parçaların enjeksiyon ve ekstrüzyon kalıplarından evlerde kullanılan mutfak bıçaklarına kadar birçok alanda Uddeholm çeliğini görmek mümkün. Zaten “Shaping the world” (Dünyayı şekillendiriyoruz) mottosunu tercih etmemizin sebebi de tam olarak buradan geliyor. Her alanda varlığımızı güçlü bir şekilde koruyoruz. Takım çeliğine sarf malzemesi olarak değil, bir yatırım aracı olarak bakıyoruz. Bizim buradaki temel başarımız, olabildiğince az ama ihtiyaca yönelik ve performans alınabileceği şekilde ürünler hayata geçirmemiz. Takım çelikleri satışında ve sağladığımız ısıl işlem, özel yüzey işlemleri, desenleme, PVD kaplama hizmetlerinde temel felsefemiz, müşterilerimizin kalıplardan aldıkları performansı en üst düzeye çıkarıp üretim verimliliğine katkı sağlamak.” diye belirtti.

İSTANBUL VE İZMİR TESİSLERİNDE YAPACAĞI EK YATIRIMLARLA KAPASİTESİNİ ARTIRACAK

Şirketin yatırımlarından ve gelecek dönem hedeflerinden bahseden Uddeholm Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Ali Acar, şu açıklamalarda bulundu; “Uddeholm olarak aktif 310 patentli ürünümüzün yanı sıra, her yıl en az 1 yeni takım çeliği lansmanını geleneksel olarak yapıyoruz. Yakın bir zamanda 25 joule darbe tokluğuyla metal enjeksiyon ve dövme uygulamaların zorlu imalat koşullarında en çok tercih edilen, dünyaca üne sahip Dievar® ürünümüzün, 3 boyutlu yazıcılar için metal toz versiyonunu piyasaya çıkardık. Bunun yanı sıra aktif olarak devam etmekte olan malzeme geliştirme projelerimiz de mevcut. Ayrıca İzmir tesisimizi tamamen modernize edip kapasitesini arttırarak müşterilerimize daha iyi bir servis hizmeti vermeyi hedefliyoruz. İstanbul’daki tesisimizde de ek yatırımlar yaparak birçok endüstri koluna en kaliteli hizmeti daha hızlı sunmayı planlıyoruz.

HEDEF, 2030 YILINDA ÇELİK ÜRETİMİNDE 0 KARBON EMİSYONUNA ULAŞMAK

Şirket olarak sürdürülebilirlik konusunda da iddialı hedefler belirlediklerini ifade eden Uddeholm Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Ali Acar; “Uddeholm’un fosil yakıt kaynaklı CO2 emisyonlarını azaltmak için kapsamlı bir plan uyguluyoruz. 1 Nisan 2022’de şirketimizin yıllık LNG hacminin yüzde 30’unu fosil içermeyen LBG ile değiştirerek fosil yakıt kullanımında yüzde 30 azalma sağladık. 1 Nisan 2023’te ise fosil yakıt emisyonlarını daha da azaltacak olan LBG’nin payını yüzde 50’ye çıkararak bir sonraki adımı da atmış olduk. Ayrıca üretimde LNG kullanan fırınları yüzde 100 elektrikli hale çevirerek üretimde yüzde 72 emisyon düşüşü sağladık. Bu ve hedefimizi destekleyen diğer aksiyonlarla fosil yakıt kullanımını azaltma planını harfiyen takip ettiğimizi ve şu an itibari ile planın ilerisinde olduğumuzu gururla söyleyebiliriz. Uddeholm olarak en nihai hedefimiz ise 2030 yılında çelik üretiminde 0 karbon emisyonuna ulaşmak” diyerek sözlerini tamamladı.

voestalpine High Performance Metal Türkiye Hakkında

Avusturya’da bulunan voestalpine Grubu’nun Yüksek Performanslı Metaller Bölümü’nün Türkiye’deki satış firması olan voestalpine High Performance Metal Türkiye, özel çelik alanında teknolojik ürünlere odaklanıyor. Dünyada yaklaşık 140 lokasyonda küresel bir satış ve servis ağı bulunan bölüm, yüksek teknoloji gerektiren pazar bölümlerine yoğunlaşıyor. voestalpine High Performance Metal Türkiye; takım çeliği, yüksek hız çeliği, özel malzemeler ve ısıl işlem, desen, PVD kaplamalar ve katmanlı üretim çözümleri gibi diğer katma değerli hizmetleri pazara sunuyor. 30 yıla yakın süredir Türkiye’de bulunan voestalpine High Performance Metal Türkiye, ülkemizde özellikle kalıp çeliği sektörünün en güçlü şirketleri arasında gösteriliyor. Şirketin, Kocaeli TOSB, İzmir Kemalpaşa OSB, İstanbul Silivri OSB ve Bursa OSB olmak üzere hizmet noktaları bulunuyor. voestalpine High Performance Metal Türkiye; Böhler, Uddeholm, Buderus Edelstahl, eifeler ve Eschmann Textures markalarıyla hizmet veriyor.

https://www.voestalpine.com/highperformancemetals/turkey/tr/

voestalpine High Performance Metal Türkiye Sosyal Medya Hesabı

https://www.linkedin.com/company/voestalpine-turkiye/

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.