Edirne Haber. Son Dakika Edirne Haberleri, güncel, spor, ekonomi, siyaset, sosyal medya, balkan haberleri, en son yerel haberler Edirne Son Haber Gazetesi'nde!

Reklam Ver

69 yıllık baba yadigarı 

09.09.2020 10:03

Edirne’de 1951 model eski traktör görenleri büyülerken hala tarla işlerini görebiliyor olması duyanları şaşırtıyor. Traktörü satın almak için bir hayli teklif geldiğini belirten Necmi Aktaş, baba yadigarı olduğu için traktörünü satmak istemediğini söyledi.

Edirne’nin Sarayakpınar Köyünde Necmi Aktaş isimli vatandaşa ait 1951 model traktör, gerek görüntüsü gerekse hala çalışır durumda olması sebebiyle görenleri adeta büyülüyor. Traktörün sahibi Aktaş kendisine çok sayıda teklif gelmesine rağmen baba yadigarı olduğu için traktörünü satmak istemediğini söyledi.

Traktörünü tarla işlerinde de hala kullanabildiğini anlatan Aktaş, “Traktörüm 1951 model baba yadigarı. Biz ikinci el olarak eskiden başka birinden aldık, 1971 yılında. Hala problem çıkarmadan çalışıyor. Tarla işlerimi hala bu traktörle yapabiliyorum. 69 yaşında ama hala çalışıyor, ben çok memnunum. Künyesi ve trafik sigortası mevcut. 2 silindir bir traktör bu, susuz çalışıyor, Almanların ilk çıkardığı modellerden biri” dedi.

YENİ TARKTÖR VERENLERDE VAR

Satın almak için bir hayli teklif geliyor. İnternetten de yazanlar oluyor. Yerine yeni traktör verip almak isteyenlerden var. Çünkü hem yaşı hem de görünüş itibariyle farklı bir havası var, antika gözüyle bakılıyor. Ama baba yadigarı olduğu için satmıyorum. En az yüz yıllık olmasını istiyorum. Babam bana bıraktı bu traktörü, oğlum ziraat mühendisi ben de ona yadigar olarak bırakmak istiyorum.”

Hüsnü Sarıgül

Reklam ver

En Çok Okunan Haberler

2

Kuyrukta cinayet
14.09.2020 18:38

3

Erdoğan Edirne’ye geldi
19.09.2020 17:53

5

Radar
30.09.2020 00:01

Reklam