11.7 C
Edirne
00:03 - 26 Şubat 2020
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

8 işletmede ‘tüberküloz’ önlemi

Edirne İl Genel Meclisi Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Başkanı Mustafa Üstün, tüberküloz hastalığı tespit edilen 8 işletmenin karantina altında olduğunu açıkladı.

Edirne İl Genel Meclisi şubat ayı toplantıları devam ediyor. Meclisin dünkü toplantısında da komisyon raporları görüşülüp karara bağlandı.

İl Genel Meclisi’nin üçüncü oturumu Meclis Başkan Vekili Ahmet Sarıgül başkanlığında yapıldı. Yoklama ve geçmiş toplantıya ait tutanak özetleri okunmasının ardından mecliste söz alan Komisyon Başkanı Mustafa Üstün, Merkez, Süloğlu ve Lalapaşa ilçelerinde hayvan hastalıkları ile ilgili yapılan çalışmalarla ilgili Tarım ve Hayvancılık Komisyon Raporu’nu okudu.

Üstün; 2019 yılında kesimhanede kesim sonucunda tüberküloz hastalığı tespit edilen 23 adet hayvana ait işletmelerde idari ve fenni tedbirler neticesinde, 15 işletmede hastalığın görüldüğünü, 8 işletmede test ve karantina işlemlerinin devam ettiğini belirtti.

Komisyon Başkanı Serdar Çığla ise Güney Edirne Katı Atık Yönetim Birliği (GÜNEKAB) Faaliyetleri hakkında Su Kanalizyon ve Katı Atık Hizmetleri Komisyon Raporunu okudu. Okunan raporların şubat ayı meclis toplantılarında gündeme alınmasına oy çokluğuyla karar verilmesinin ardından toplantı sonlandı.

Hüsnü Sarıgül

Diğer Haberler

Trakya’ya kuvvetli fırtına uyarısı

Son Haber

Kamuda staj müjdesi

Son Haber

Kan anonsları artık yankılanmıyor

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla