12.8 C
Edirne
19:34 - 3 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

Açık Oturum düzenlendi

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Başbakanı Oliver Spasovki himayelerinde hükümet binasında Uluslararası Ana Dil Günü vesilesi ile açık oturum düzenlendi. Oturuma Başbakan, bakanlar, müdürler, üst düzey bürokratlar, üniversite rektörleri katıldılar.

Oturumda başbakan Spasovski’nin yanı sıra Siyasal sistem ve topluluklar arası ilişkiler bakanı ve başbakan yardımcısı Sadula Duraku, Toplulukların Haklarının Gerçekleştirme Ajansı İlhan Rahman, Nüfusu %20’nin üzerindeki toplulukların kullandığı dillerin uygulanması ajansı müdürü İlber Sela konuşma gerçekleştirdiler.

Toplulukların Haklarının Gerçekleştirme Ajansı İlhan Rahman yaptığı konuşmada ülke olarak dil kulanımının yasal genişliliği açısından hatırı sayılır başarıda olduğunu vurgularken, özellikle nüfusu az olan toplulukların ana dillerinin kullanımı ve korunması için devletin desteğine ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

(http://habermakedonya.net/)

Diğer Haberler

“Okullar, en az 14 Mayıs’ta tekrar açılacak”

Son Haber

Vatandaşların üçte ikisi, COVID-19’dan korkuyor

Son Haber

Uluslararası uçuşlara ve trenlere, yasak uzatıldı

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla