DOLAR 32,6090 0.31%
EURO 34,7874 0.23%
ALTIN 2.488,91-0,41
BIST 9.693,461,77%
BITCOIN 2114136-0,37%
Edirne
12°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:08

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Başbakan Borisov, öğretmen maaşlarına yapılacak zam oranını açıkladı

Başbakan Borisov, öğretmen maaşlarına yapılacak zam oranını açıkladı

ABONE OL
16 Eylül 2020 21:35
Başbakan Borisov, öğretmen maaşlarına yapılacak zam oranını açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başbakan Boyko Borisov, Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada öğrencilerin ilk okul gününü tebrik ederek onlara başarılar ve huzurlu günler diledi. Başbakan, “Bulgaristan’ın uzun vadeli refahının en büyük garantisi eğitim ve ona yapılan yatırım” diye kaydetti.

Başbakanın ifadesine göre amansız bir koronavirüs salgını koşullarında sorunlar çıkacak, ancak en doğru çözümler aranacak.

Borisov, “Alışılmadık ve sıra dışı bir durumda, Bulgar eğitim sisteminin salgın koşullarında eğitim gerçekleştirmenin önündeki zorlukların onurlu bir şekilde üstesinden geldiğini not etmeden geçemeyeceğim. Uzaktan elektronik eğitim uygulamasına geçilmesi kesinlikle kolay değildi, ama en önemlisi, okul yılı başarıyla tamamlandı, sınavlar ve mezuniyet sınavları başarılıyla yapıldı. Öğretmenler ve öğrenciler, müdürler ve ebeveynler – hepsi bu sürece katıldı ve birlikte çalıştıklarında başarının garanti edildiğini kanıtladılar” diye kaydetti.

Başbakan, “Önümüzdeki okul yılında kesinlikle çok daha fazla zorluk olacak, ancak en iyi çözümlerin bulunacağından eminim. Bizim için çocukların ve sevdiklerinin sağlığı en önemli olmaya devam ediyor ve çocukların kendi doğal ortamlarında – okulda, öğretmenleri ve arkadaşları ile birlikte olmalarının bir yolunu bulacağız. Altı ay sonra ilk defa çocuklar okula gidecek. Onlar, öğretmenler ve ebeveynler için de ortaya çıkan durumun kolay olmadığını biliyorum. Şimdi herkes dikkatli olmalı ve uzmanların tavsiyelerine uymalı. Onlar önemli ve göz ardı edilmemeli. Virüs hala aramızda, dünyadaki vakalar azalmıyor” diye yazdı.

Borisov, Hükümetin öğretmen maaşlarını artırma politikasını sürdürdüğünü sözlerine ekledi ve yeni eğitim öğretim yılında öğretmen maaşlarına yapılacak zam oranının 15’in üzerinde olacağını açıkladı.

Başbakan, “Böylelikle görev süremizin başında belirlediğimiz öğretmen maaşlarının 4 yıl süreyle iki katına çıkarılmasına yönelik hedefleri yerine getireceğiz. Öğretmenler daha fazlasını hak ediyor ve bu yönde çabalarımızı sürdüreceğiz” diye kaydetti.

www.kircaalihaber.com

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.