Açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı

26.09.2020 18:39

Gaziantep'te düzenlenen Teknofest etkinliklerine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Edirne'nin de aralarında bulunduğu 30 ilde oluşturulan Deneyap Atölyelerini canlı bağlantı ile açılışını yaptı.

Açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı

Gaziantep’te düzenlenen Teknofest etkinliklerine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Edirne’nin de aralarında bulunduğu 30 ilde oluşturulan Deneyap Atölyelerini canlı bağlantı ile açılışını yaptı.

Gençlik merkezinde oluşturulan Deneyap Atölyeleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep’te düzenlenen Teknofest etkinlikleri kapsamında canlı yayınla Edirne Valisi Ekrem Canalp ve gençler tarafından açılışı yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının ardından 30 ilde Deneyap Atölyelerinin açılışı yapıldı. Edirne Valisi Ekrem Canalp, canlı bağlantıda yaptığı konuşmada, “Serhat ilimiz Edirne’de geçen 11 aylık dönem içerisinde sadece yerel imkanlarımızla 156 tasarım ve beceri atölyesini faaliyet geçirdik. Bunlardan 33 tanesi Robotik Kodlama, 36 tanesi Fen, Teknoloji, Matematik ve Mühendislik, 65 tanesi de Akıl ve Zeka atölyesidir. Şu anda bu atölyelerden 62 bin öğrenci faydalandı ve faydalanmaya devam ediyor. Sizlerin sağlamış olduğu imkanlarla, sizden aldığımız enerji ile üretmeye çaba ve gayret göstermeye devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 ilde faaliyete geçen Deneyap Atölyelerini illerin valileri ve gençlerle birlikte canlı yayında kurdele keserek açılışını yaptılar.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler