DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BIST 10.676,65-1,07%
BITCOIN 22339892,89%
Edirne
26°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ADD’de başkanlık yarışı

ADD’de başkanlık yarışı

ABONE OL
20 Ağustos 2021 11:27
ADD’de başkanlık yarışı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD) Eylül ayında yapılması planlanan Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkan Adayı olduğunu belirten Dr. Hüsnü Bozkurt, Atatürk ve Cumhuriyet’e yapılan saldırılarla beraber ADD’nin de güçsüz düşürülerek, etkisizleştirildiğini söyledi.

ADD Genel Başkan Adayı Dr. Hüsnü Bozkurt, derneğin Edirne Şubesi’nde basın toplantısı düzenledi.

“ATATÜRK DÜŞÜNCE SİSTEMİ TOPLUMUMUZUN ÇİMENTOSU OLARAK YAŞAMSAL ÖNEMDEDİR”

Bozkurt, “Batı emperyalizminin 21. yüzyılın Sevr’i olarak yürütmekte olduğu BOP ile dört yandan kuşatılmış olan ülkemiz, içeriden de yoğun saldırı altındadır. Ulusal Birliğimizi tarumar eden bu ağır saldırılara karşı, halkımızı birleştirebilecek tek güç; kuşkusuz Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti ve düşünceleridir. Atatürk sevgisi ve Atatürkçü Düşünce sistemi, toplumumuzun çimentosu olarak günümüz koşullarında yaşamsal önemdedir. Bunu bilenler açık ve gizli saldırılarını, büyük Atatürk’ün şahsına ve tabii Kemalizm’e yöneltmektedirler. Ne acıdır ki, Cumhuriyetimize ve Atatürk’e yapılan saldırılar giderek sıradanlaştırılmakta umursamazlık ve kanıksanmışlık iklimi yaratılmak için her türlü algı operasyonu yapılmaktadır. Bu saldırıları göğüslemesi gereken kurum ve kuruluşlar ise, yeterli ve etkin tepki verememekte; hatta zaman zaman sessiz kalmanın ötesinde, bu kurumların içinden de sinsi ve açık saldırılar gelebilmektedir. Cumhuriyetimize ve büyük Atatürk’e yapılan saldırıların, gelecekte daha da yoğunlaşacağını Prof. Dr. Muammer Aksoy önderliğindeki 50 Cumhuriyet aydınının 1989 yılında kurduğu Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) bu ihanete tek başına kalsa da dimdik karşı durabilecek en önemli demokratik kitle örgütüdür”dedi.

“ÇÖZÜMLER ÜRETEN, UMUT AŞILAYAN BİR ADD HALKIN ÖZLEMİDİR”

Karamaşa ortamının ADD’ye uzandığını söyleyen Bozkurt, “Nitekim; kurucu Genel Başkanımız Prof. Dr. Muammer Aksoy, bu bedeli canıyla’ ödemiş sonraki yıllarda Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı ve bazı şube başkanlarımız da tıpkı O’nun  gibi emperyalizm uşağı dinci-faşist çetelerce katledilmiş, bazı Genel Başkan ve yöneticilerimiz ise, aşağılık kumpaslarla zindanlara atılmıştır. İçinde bulunduğumuz karmaşa ortamı, üzücüdür ki ADD’ye de uzanmıştır. Etkisizleşmiş, güçsüz düşürülmüş, kendi içinde bölünmüş örgütümüz; bu saldırılar karşısında sesini yeterince duyuramamış, geniş halk yığınları bu sessizlik nedeniyle umutsuzluğa kapılmıştır. Kemalizm’ in gerçek anlam ve değerini, geçmişin övüncü olmasının ötesinde geleceğin pusulası olduğunu bilen, günümüze ilişkin çözümler üreten, halka umut aşılayan bir ADD, sadece üyelerimizin değil; bütün yurtsever halkımızın özlemidir” dedi.

“ADD GENEL MERKEZ YÖNETİMİNE ADAYIZ”

ADD Genel Başkanlığı’na aday olduğunu duyuran Hüsnü Bozkurt, “Güçlü ve bütünleşmiş bir ADD Yönetimi, ülke geneline yayılmış özverili örgütümüzü ayağa kaldıracak, böyle bir gücün varlığı saldırganlara meydanın boş olmadığını gösterecek, caydırıcı olacak, dostta güven, düşmanda korku ve kaygı yaratacaktır.  Bugün Atatürkçü devrimcilerin en önemli görevi, Muammer Aksoy’un örgütünü ayağa kaldırarak Cumhuriyetin kurucu ayarlarına dönme hedefini  halkımızın önüne koymaktır. Bu görevi gerçekleştirebilmek için, korona salgını nedeniyle ertelenen Olağan Genel Kurulumuzda, saygı değer örgüt yöneticilerimizin de görüşlerini alarak, deneyimli bir kadro ile, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetimine aday olduğumuzu örgütümüz ve kamuoyu ile paylaşıyoruz. Yaraları sarılmış küskünlük ve kırgınlıkları aşılmış, herkesin birbirine Sevgi ve saygı ile sarıldığı bir ADD; ancak güçlü bir önderliğin yaratacağı eşgüdüm ve ortak istek ile olanaklıdır. Bu ortak isteği yaratabilmek için, örgüt kültürümüze ve geleneklerimize uygun olarak herkesi kucaklayacağız. Kimseye karşı önyargı taşımaksızın, başka adaylar olsa da uygarca yarışacak, sonuç ne olursa olsun omuza, yılmadan, yorulmadan hedefe yürüyeceğiz. Kim olduğumuzu, varlık nedenimizi, görevimizi biliyoruz. Hiçbir siyasi yapının arka bahçesi asla olmayız, ancak siyasete yön verir, yol gösteririz. Mustafa Kemal Atatürk’ten başka fikir önderi aramayız. O’nun dışında kimsenin askeri olmayız. Buldukları her kıbleye seccade serenlere de, neoliberal, rüzgârlarla savrulanlarla da? Saray kapılarında icazet arayanlarla da yürüyecek yolumuz yoktur. Salgın nedeniyle şimdilik tarihi belirsiz olan genel kurulumuzla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yakında bilginize sunmaya hazırladığımız program ve projelerimize örgütümüzün siz değerli üyelerinin katılımını bekliyoruz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.