DOLAR 32,9071 0.25%
EURO 35,3958 0.7%
ALTIN 2.468,620,75
BIST 10.684,84-0,80%
BITCOIN 2017636-4.2859%
Edirne
32°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Adli Yardım Protokolü imzalandı

Adli Yardım Protokolü imzalandı

ABONE OL
10 Ekim 2023 09:42
Adli Yardım Protokolü imzalandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile Edirne Barosu Başkanı Av. Gökhan Karakoç tarafından “Adli Yardım Protokolü” imzalandı.

Edirne Barosu Hizmet Binası Av. Hayrettin Belli Konferans Salonu’nda Edirne Belediyesi ve Edirne Baro Başkanlığı arasında “Adli Yardım Protokolü” imza töreni düzenlendi.

Protokol öncesi saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

“BU ÜLKEDE İHTİYACI OLANLARI HAKKIYLA SAVUNACAK HUKUKÇULARA İHTİYAÇ VAR”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan “Gökhan Karakoç’a bunu çok samimi olarak söylüyorum. Bir iltifat ya da toplantıdan atmosferine uygun bir açıklama değil. Bize ihtiyacı olan insanların savunma hakkına, katkıda bulunma fırsatını verdiği için bu tamamen Avukat Gökhan Karakoç’un bir teklifidir. Benim aklımda olan ya da bildiğim ya da böyle bir ihtiyacın farkındalığından değil. Tamamen sevgili Baro Başkanımızın böyle bir ihtiyaç olduğu ve bunu yaparsak gerçekten adaleti ya da savunma hakkına erişimi, ekonomik nedenlerle kısıtlanmış olan insanlara destek olunacağını bana anlatmasından sonra bu proje gelişti. Ben bu insanlara yardım etme fırsatını bize sağladığınız için hem kendi adıma hem de Edirne Belediye Meclisi adına size çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bu ülkede ihtiyacı olanları hakkıyla savunacak, gerçek savunma temsilcilerine, gerçek hukukçulara, evrensel hukuk benimsemiş hukukçulara çok çok ihtiyaç var. Tıpkı sizler gibi. Eğer Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu bu cumhuriyeti gerçek anlamda demokrasiyle taçlandıracaksak, bunda hukuk ilk adım. Hukuk olmazsa hiçbir şey yok. Hukuk olmazsa ekonomi yok. Hukuk olmazsa güvenlik yok. Hukuk olmazsa insan hakları yok. Hukuk olmazsa o öznel anlamda dokunulmazlık yok. Paramparça ediyorlar. Hukuk olmazsa size. Bunu kişisel anlamda söylemiyorum. Her anlamda söylüyorum. Yani kişisel anlamda da, insani anlamda da, kurumsal anlamda da. O yüzden hukukun en önemli kısmı olan savunma hakkının mutlak surette olması ve bağımsız olması, özgür olması, eleştirel olması ve bu toplumu aydınlatıcı olması gerekiyor. Sayın Baro Başkanımız Gökhan Karakoç, bu anlamda bize ihtiyacı olanlara yardım elini uzatma fırsatı verdiğiniz için müteşekkiriz. Baromuzun çok saygı değer avukatlarına şükranlarımı sunuyorum hep var olmaya devam edin” şeklinde ifade etti.

“YÜZÜNCÜ YILIMIZA YAKIŞAN BİR PROJE”

Edirne Baro Av. Başkanı Gökhan Karakoç da “Diğer kurumlarımız gibi çok büyük katkısı, çok büyük payı olan ulu çınarımız Edirne Belediye’miz ile baromuz arasında bugün akdedeceğimiz protokol kapsamında şehrimizde yaşayan dezavantajlı yurttaşların adalete erişmenin önündeki engelleri aşacak, ekonomik sebeplerle hakkını arayamayan yurttaşa sahip çıkacak, nihayetinde kimsesizlerin kimsesi olan ve yakın gelecekte yüzüncü yaşını kutlayacağımız Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalması için çalışmaya, üretmeye, düşünmeye devam edeceğiz. Sayın Belediye Başkanım, yüzüncü yılımıza çok yakışan bu güzel projeye, hemşerilerimize, yurttaşlarımıza dokunan bu nadide projenin hayata geçirilmesinde verdiğiniz destek için şahsım adına şükranlarımı sunuyorum. Böyle bir projeye ortak olma, ev sahipliği yapmamıza vesile olduğunuz için de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.