DOLAR 32,8353 0.06%
EURO 35,2663 0.08%
ALTIN 2.490,340,04
BIST 10.739,942,57%
BITCOIN 21274490,28%
Edirne
29°

AÇIK

13:11

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Akademisyene şiddet

Akademisyene şiddet

ABONE OL
27 Eylül 2019 10:17
Akademisyene şiddet
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eğitim Fakültesinin koridorları kadın araştırma görevlisinin çığlıklarıyla inledi…

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Araştırma Görevlisi Jale Aylin Çelik, fakülte koridorlarında Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun uluslararası seyahatte tercümanlığını yapan Öğretim Görevlisi Sezgin Kondal tarafından saldırıya uğrayıp şiddet gördüğü gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Alman Dili Eğitimi Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Jale Aylin Çelik, geçtiğimiz günlerde okul koridorunda saldırıya uğradı. Eğitim Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olan Sezgin Kondal meslektaşı Çelik ile karşılaşınca çıkan tartışma sonucu darp etti.

DARP KAMERALARA YANSIDI

Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Sezgin Kondal’ın aynı fakültesinin Araştırma Görevlisi Jale Aylin Çelik’i darp etmesi güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Darp edildikten sonra Çelik, Edirne Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Savcılık Kondal hakkında, hakaret, tehdit ve darp suçlarından soruşturma başlatarak şüpheli olarak ifadesini aldı. Üniversite koridorlarında yaşanan darp olayı ilgili kamera görüntülerinin de savcılık soruşturma dosyasına delil olarak konulduğu öğrenildi.

SOSYAL MEDYA YIKILDI

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi koridorlarının kadın araştırma görevlisinin çığlıklarıyla inlemesiyle sonuçlanan darp olayıyla ilgili gelişmeler sosyal medyaya da yansıdı. İlker Duyarlı isimli kullanıcının Twitter sosyal medya hesabından, “Trakya üniversitesi koridorlarda kadına şiddet. Rektör Prof. Erhan Tabakoğlu’nun her uluslararası seyahatte tercümanlığını yapan Sezgin Kondal, araştırma görevlisi Jale Aylin Çelik’i eğitim fakültesi koridorlarında güvenlik kameraları önünde üst üste yumruk tokatla darb etti” şeklindeki paylaşımından sonra onlarca yorum yapıldı.

BASINA SIZMAMASI İÇİN ÖZEL ÇABA İDDİASI

Sosyal medya kullanıcısı İlker Duyarlı ilk paylaşımından sonra bu kez, “Bu olayın basına sızmaması için rektörün adamı olarak görevlendirilen Sabrican Sannav, Jale Aylin Çelik’e senin için iyi olmaz diyerek rektörün gözüne girmek için bir Türk kadınına mobbing uygulamaktadır.” diye yeni bir paylaşımda bulundu.
İlker Duyarlı bir süre sonra ise bu kez, “Trakya üniv. sosyal bilimler enstitüsü müdürü olan yrd. doç.dr. Levent Doğan da olayın içindedir. Kendisi de başka kişileri kullanarak Jale Aylin Çelik’i ikna ettirmek için olayı örtbas timinin bir üyesidir. Çünkü Erhan Tabakoğlu Mustafa Şentop’un olayı duymamasını istemiştir.” şeklinde yeni bir paylaşım yaptı.

REKTÖRÜN TERCÜMANI

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde darp iddiaları ile gündeme gelen Öğretim Görevlisi Sezgin Kondal’ın Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun özellikle Balkan ülkelerine yaptığı seyahatlerde tercüman olarak görevlendirildiği öğrenildi. Rektör Tabakoğlu’nun yakın çalışma arkadaşları arasında yer alan Kondal ile ilgili olarak idari bir soruşturma başlatılıp başlatılmadığı ise öğrenilemedi.

Lütfü Karakaş

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.