7.2 C
Edirne
05:16 - 10 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

Arıcılar, destek için Ulusal Arıcılık Programına başvurabilir

Ulusal Arıcılık Programının (NPP) A, B ve E tedbirleri kapsamında destek için başvuru yapabilir. Destek için başvurular, başkent Sofya’daki Devlet Tarım Fonu Merkez Yönetim Binasına yapılacak. Başvuru kabulü, Devlet Tarım Fonu İcra Müdürünün emri doğrultusunda yapılacak.

A tedbiri kapsamında arı ailelerini yetiştirmek için bilgi ve iyi teknolojik uygulama deneyimine yönelik 2.nolu faaliyetin ve yerel arıcıların katıldığı pazar düzenleyerek Bulgar malı arı ürünlerinin tanıtımına yönelik 3.nolu faaliyetin desteklenmesi için başvurular kabul edilecek.

Arıcılar, B tedbiri kapsamında arı ailelerine nosematoz hastalığı testi yapılması ve hastalığın ülke topraklarına dağılımının incelenmesine yönelik 3.nolu faaliyetin ve E tedbiri kapsamında yoğun tarım alanlarındaki arılarda pestisit kalıntılarının izlenmesine yönelik 3. nolu faaliyetin desteklenmesi için başvurabilirler.

2020-2022 Ulusal Arıcılık Programının (NPP) uygulanması, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu tarafından 12 Haziran 2019 tarihinde alınan 974.sayılı kararla onaylandı. Programın toplam bütçesi yaklaşık 19,2 milyon leva olup bu miktarın % 50’si AB ve % 50’si ulusal kaynaklardan sağlanmaktadır. 2020 için öngörülen finansal kaynaklar 6 399 307 leva miktarındadır.

Arıcılar, Devlet Tarım Fonu’nun web sitesi üzerinden başvuru formunu indirebilirler. Bu sitede ayrıca 2020-2022 Ulusal Arıcılık Programına başvuru koşulları hakkında bilgi bulunuyor. Programa ilgi duyan, fakat siteye çevrimiçi erişim imkanı olmayanlar, Devlet Tarım Fonu Merkez Yönetim Binasındaki Tarım Piyasaları Mekanizmaları Müdürlüğü Arıcılık, Süt ve Müdahale Birimini ziyaret ederek gerekli bilgileri edinebilirler.

(http://kircaalihaber.com/)

Diğer Haberler

Bulgaristan, Türkiye’den ithal edilen 5 ton domatesi imha edecek

Son Haber

Başbakan Borisov, Bulgaristan Kalkınma Bankası’nın yönetimini görevden aldırdı

Son Haber

Türkiye’den Kuzey Makedonya’ya tıbbi malzeme yardımı

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla