DOLAR 29,0018 0.04%
EURO 31,2354 0.03%
ALTIN 1.858,39-0,43
BIST 7.962,343,14%
BITCOIN 1227550-2,75%
Edirne

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ata’ya Saygı Bisiklet Turu gerçekleştirdiler

Ata’ya Saygı Bisiklet Turu gerçekleştirdiler

ABONE OL
13 Kasım 2019 15:47
Ata’ya Saygı Bisiklet Turu gerçekleştirdiler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği (SARDOS) 10 Kasım pazar günü “Ata’ya Saygı Bisiklet Turu” adlı bir etkinlik gerçekleştirdi.
Sabah, 7’den 70’e kalabalık bir grupla Cumhuriyet meydanında toplanan dernek üyeleri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yılı anma törenine katıldılar. Hedef kitlemiz çocuk ve gençler diye mesajlar veren SARDOS, toplanan üyelerinin çoğunluğunun çocuk ve gençlerden oluşması dikkati çeken noktalardan birisiydi.
Tören sonrasında kalabalık bir grupla günün anlamına uygun olarak planlanan Ata’ya saygı turu için pedallar Kadıköy Göleti’ne doğru çevrildi.
Gölet bölgesinde katılımcılar birlikte kahvaltı yaptıktan sonra Keşan’a dönüş yaptılar. Hafta içi çarşamba alıştırma turlarına katılan çocuk ve genç bisikletçiler bu faaliyetle birlikte ilk uzun tur deneyimini de gerçekleştirmiş oldular.
SARDOS sorumluları yaptığı açıklamada şu değerlendirmeyi yaptılar;
“Anlamlı bir günde, anlamlı bir faaliyet gerçekleştirdik. Ülkemiz açısından önemli dönüm noktası olan bu günlerde dernek olarak hep içinde olduk. Özellikle de çocuk ve gençlerimizi bu etkinliklerin içinde olması için çaba harcadık. Amacımız gelecek kuşakların bu ülkenin nerelerden geldiğini görmesini sağlayarak, tarihi ve milli değerlerimize sıkı sıkıya sahip çıkmaları gereğinin mesajını vermektir.
Çünkü tarihini bilmeyen ve öz değerlerine sahip çıkamayan kuşaklar geleceği doğru şekillendiremez. Bu sebeple SARDOS olarak genç nesli her zaman hedef kitle olarak gördük ve önemsedik. Bize bu günlerimizi armağan eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve bu ülkede özgürce yaşamamız için canını veren, kanını döken tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun. Her zaman O’nun ışığında yürüyeceğimize and içeriz” dedi.

(Haber Merkezi)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.