33.1 C
Edirne
19:19 - 4 Temmuz 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Ayçiçeği tarlaları yürüyüş rotalarına girdi

Edirne’de “doğanın sarı gelini” olarak nitelendirilen ayçiçeği tarlaları, sunduğu görsel güzellikle doğa yürüyüşçülerinin dikkatini çekiyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele sürecinde ara verilen spor etkinliklerinin yeniden başlamasının ardından, Edirne Doğa Sporları Kulübü (EDOSK) yürüyüş branşı üyeleri, bölgede çiçek açmaya başlayan ayçiçeklerinin arasında 10 kilometre yürüdü.

Sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına uyarak gerçekleştirilen yürüyüşte sporcular, sarı ve yeşil rengin hakim olduğu tabiatın içinde olmanın huzurunu yaşadı.

EDOSK Başkanı Fatih Altun, gazetecilere yaptığı açıklamada, “yeni normal” süreçte doğayla iç içe etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Ayçiçeği tarlalarının yürüyüş rotası haline geldiğini belirten Altun, “Edirne’de ‘doğanın sarı gelini’ olarak adlandırılan ayçiçeği tarlaları görsel bir şölen sunuyor. Biz de doğa tutkunları olarak bu haftaki yürüyüş etkinliğini ayçiçeği tarlaları çevresinde planladık. Kovid-19 tedbirleri uygulamalarına riayet ederek güzel bir yürüyüş gerçekleştirildi.” diye konuştu.

(AA)

Diğer Haberler

Süs havuzundaki küpler çöktü

Hüsnü Sarıgül

261 bin 750 kök Hint keneviri imha edildi

Hüsnü Sarıgül

Kaçak üretilen 41 bin litre etil alkol ele geçirildi

Hüsnü Sarıgül

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla