DOLAR 32,5741 0.15%
EURO 34,9224 0.68%
ALTIN 2.436,660,17
BIST 9.645,02-0,50%
BITCOIN 21725050,30%
Edirne
13°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bahçeşehir, sonbahara merhaba dedi

Bahçeşehir, sonbahara merhaba dedi

ABONE OL
25 Eylül 2019 10:45
Bahçeşehir, sonbahara merhaba dedi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Bahçeşehir Koleji Sosyal Bilgiler Zümresi, “23 Eylül Sonbahar Ekinoksu”na dikkat çekebilmek ve öğrencilerde farkındalık sağlayabilmek amacıyla okul içinde 23 Eylül Ekinoks etkinlikleri düzenlediler.

Ekinoks etkinlikleri kapsamında hazırlanan programda, Sosyal Bilgiler Zümre Başkanı Nilüfer Güreke’nin günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra, programı hazırlayan öğrenciler, arkadaşlarına mevsimlerin oluşumu ve Ekinoks tarihlerini görsel bir sunumla dramatize ederek aktardı. Sosyal Bilgiler zümresinin özenle hazırlamış olduğu Ekinoks poster ve afişleri okulun çeşitli yerlerine bilgi amaçlı asıldı. Görsel Sanatlar Zümresi de öğrencilere yüz boyama etkinliği yaparak öğrencilerin eğlenerek Ekinoks bilgilerini kalıcı hale getirmelerini sağladı. Gündüz ve gece eşitliğine vurgu yapmak amacıyla yapılan etkinlikte öğretmen ve öğrenciler bugüne özel siyah beyaz kıyafetler giydiler. Hazırlanan ekinoks panosunda güne ait bilgiler paylaşıldı. Öğrencilerimiz etkinlik sonrasında ekinoks kurabiyelerinin lezzetiyle günün tadına vardırlar.

Okul Müdürü Mahmut Boztürk, günün anlam ve önemine değinerek yaratılan farkındalığın kalıcı bilgiye dönüştüğünü ve amacına ulaştığını belirtti. Boztürk, “Okulumuzda öğrencilerimizin öğrenme süreçlerini desteklemek için görsel, işitsel, dokunsal etkinliklerle öğrenmeyi kalıcı hale getiriyoruz. Her bireyin öğrenme tarzı, onların parmak izi kadar özeldir. Öğrencilerimizi tanıyor ve neyi nasıl öğreneceklerini biliyoruz, hepsine aynı anda farklı yollarla hitap ederek öğrenmelerini kolaylaştırıyoruz. Uyguladığımız birçok eğitim programıyla, özellikle Kişiye Özgü Öğretim Modelimizle bunu destekliyor ve farklılık yaratıyoruz. 23 Eylül Ekinoks etkinliğimiz bunun sadece bir örneği, bu güzel etkinlik için Sosyal Bilgiler zümresine teşekkür ederim.” dedi.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.