‘Balkanizatör’ izlendi   

28.02.2020 10:00

‘Balkanizatör’ izlendi   

Edirne’de 9 Şubat Dünya Yunan Dili Günü nedeniyle Yunanistan’ın Edirne Konsolosu Sotırıa Theocharidi’nin katılımıyla ‘Balkanizatör’ adlı Yunan filminin gösterimi yapıldı.

Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Yunanistan’ın Edirne Konsolosluğu’nun talebi üzerine 9 Şubat dünya Yunan Dili Günü Etkinlikleri kapsamında Yunanca film gösterimine ev sahipliği yaptı.

Edirne Belediyesi Dr. Fatma Şakir Memik Kadın Merkezi’nde Yunanca Kursu’na katılan kursiyerlere yönelik düzenlenen bu etkinlikte Yunanistan’ın klasik bir filmi olan ‘Balkanizatör’ gösterime sunuldu. Gösterime Yunanistan’ın Edirne Konsolosu Sotırıa Theocharidi ile Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Özlem Takındı da katıldı. Film hakkında bilgiler veren Yunanistan Edirne Konsolosu Sotırıa Theocharidi, “40’lı yaşlardaki iki arkadaş, ihtiyaç duydukları parayı bulma amaçlı çabalarında, Bulgaristan’a gitmeye karar verirler. Ellerinde bulunan, dolar şeklindeki dövizi satmak isterler. Böylece, düşünüp özenle hazırladıkları plan dahilinde, ellerindeki parayı ikiye katlayacaklardır. Her çeşit karşılaşmayla dolu yolculukları sırasında hiç bitmeyen maceralar ve beklenmedik sonuçlar onların kendilerini daha iyi tanımalarını sağlar” dedi.

Theocharidi Edirne Belediyesi’ne de kendilerine bu imkanı sağladıklarından dolayı teşekkür etti.

Hüsnü Sarıgül

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler