DOLAR 28,9445 0.2%
EURO 31,2406 0.06%
ALTIN 1.885,980,61
BIST 7.942,12-1,43%
BITCOIN 12741374,93%
Edirne

PARÇALI BULUTLU

17:43

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Baro Başkanı Pınar, “Meslek sorunlarımıza odaklanmalıyız”

Baro Başkanı Pınar, “Meslek sorunlarımıza odaklanmalıyız”

ABONE OL
8 Kasım 2019 10:15
Baro Başkanı Pınar, “Meslek sorunlarımıza odaklanmalıyız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Barosu Başkanı Av. Alper Pınar, 11 Baro’nun Türkiye Barolar Birliği’ne yaptığı genel kurul talebini değerlendirerek, “Barolar birliği ve barolar olarak odaklanmamız gereken nokta meslek sorunlarımız ve avukatların iş sorunlarıdır. Yasal düzenlemelerin avukatlık mesleği lehine oluşması noktasında var gücümüzle çalışmaktır” dedi.

Edirne Barosu Başkanı Av. Alper Pınar, 11 ildeki baro yönetiminin, eş zamanlı verdikleri dilekçeler ile Türkiye Barolar Birliğini olağanüstü genel kurula çağırması üzerine açıklamada bulundu.

Her baronun ayrı bir tüzel kişiliği olduğunu ve olağanüstü genel kurul talebinde bulunan baroların karar ve talepleri kendi takdirleri olduğunu belirten Av. Pınar, “Ancak, yapılan taleplerin esas yönünden olağanüstü genel kurulu gerektirecek bir yönü bulunmamaktadır. Barolar birliği ve barolar olarak odaklanmamız gereken nokta meslek sorunlarımız ve avukatların iş sorunlarıdır. Yasal düzenlemelerin avukatlık mesleği lehine oluşması noktasında var gücümüzle çalışmaktır” dedi.

Seçilmiş olanların, görev süreleri boyunca yaptıkları görevlerini yasal mevzuata uygun yapıp yapmadıklarının değerlendirme yeri ve zamanı olağan genel kurullar olduğuna işaret eden Av. Pınar, “Barolar Birliğinin, ilgili barolar tarafından olağanüstü genel kurul toplantısına çağrılması, bu sorunların çözümü noktasında ki motivasyon ve konsantrasyonumuzdan uzaklaşmamıza sebep olacağı gibi birliğimize ve barolarımıza da zarar vereceği kuşkusuzdur. Seçilmiş olanların, görev süreleri boyunca yaptıkları görevlerini yasal mevzuata uygun yapıp yapmadıklarının değerlendirme yeri ve zamanı olağan genel kurullardır” dedi.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.