22.3 C
Edirne
20:53 - 6 Haziran 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

Başbakan Borisov, Bulgaristan Kalkınma Bankası’nın yönetimini görevden aldırdı

Bulgaristan’da Ulusal Koronavirüs Kriz Masası Başkanı Tümgeneral Prof. Dr. Mutafçiyski’nin gazetecilere verdiği brifingde yer alan Başbakan Boyko Borisov, Ekonomi Bakanı Emil Karanikolov’a Bulgaristan Kalkınma Bankası (BBR) İcra Müdürü Stoyan Mavrodiev ve tüm yönetim kurulu üyelerinin görevden alınmasını emrettiğini bildirdi.

BBR yönetiminin görevden alınmasının nedeni, banka tarafından şimdiye kadar adını duyurmamış, alacaklar satın alan bir varlık yönetimi şirketine 75 milyon leva kredi verilmesinin yarattığı skandaldır. Bankanın bu krediyi neden ve hangi gerekçelerle verdiği anlaşılmadı. Dün Başbakan Yardımcısı Tomislav Donçev, bankanın askıda kalan sorularla ilgili açıklama yapmak zorunda olduğunu söylemişti.

Donçev’in ifadesine göre, bu şekilde kredi verilmesinin, ahlaki yönden ister doğru olsun, ister olmasın, küçük ve orta ölçekli işletmelere yardımcı olmak için hükümet tarafından alınan önlemlerle hiçbir bağlantısı yoktur.

Donçev,”BBR tarafından teminat sağlanır, ancak bu teminatlar yardımlarımızın işletmelere ulaştırılmasında aktarım rölü oynayacak olan ticari bankalara yönelik sağlanır. Bu kararın ne kadar yasal ve ahlaki yönden doğru olduğunu bilmiyorum, ama bu durum kesinlikle kulağa hoş gelmiyor” diye ekledi.

www.kircaalihaber.com

Diğer Haberler

Kosova da, ortalama maaş 602 Avro

Lütfü Karakaş

Azınlık derneklerine bir red daha!

Lütfü Karakaş

Bulgar Ulusal Turizm Konseyi: Sıra dışı bir sezona hazırız

Lütfü Karakaş

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla