7.2 C
Edirne
07:18 - 26 Şubat 2020
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

Batı Trakya’nın geçmişini anlattı

Kozlukebir Belediyesi tarafından geçtiğimiz Pazartesi günü tarih konusunda konferans düzenlendi.

Kozlukebir Belediyesi’nin Kozlukebir köyünde bulunan belediye binasındaki etkinlik salonunda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Millet gazetesi yazarlarından Batı Trakyalı Uzman Tarihçi Harun Halil katıldı.

Pazartesi akşamı saat 19:30’da düzenlenen “Batı Trakya’nın Tarihi ve Geçmişi” konulu konferansta Harun Halil katılımcıları bilgilendirdi.

Sinevisyon gösterimiyle sunumu gerçekleştiren uzman tarihçi, konferansın sonunda katılımcıların sorularını yanıtladı.

Daha önce de farklı kuruluşlar tarafından düzenlenen etkinliklere katılarak konuşma yapan Uzman Tarihçi Harun Halil, soydaşlara Batı Trakya’nın geçmişini, tarihini anlatmaya devam ediyor.

‘Batı Trakya’nın Tarihi ve Geçmişi’ konulu konferansa Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, Başkan Yardımcısı Ali Haseki, meclis üyeleri Güner Keçeci İbram, Cengiz Şerif, Engin Ali, Doğu Makedonya Trakya Eyalet Meclis Üyesi Avukat Cihan İmamoğlu ve bölgeden soydaşlar katıldı.

Konferansın sonunda Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, bölge halkını Batı Trakya’nın tarihi hakkında bilgilendiren Harun Halil’e teşekkür plaketi takdim etti.

(http://milletgazetesi.gr)

 

Diğer Haberler

“Bakanlık olarak 7’den 70’e herkese hizmet veriyoruz”

Son Haber

“Yalnız biz yasadışı göç ile başa çıktık”

Son Haber

Alternatif bir su kaynağı istiyorlar

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla