DOLAR 32,1884 0.16%
EURO 35,0430 0.18%
ALTIN 2.425,56-0,15
BIST 10.643,15-0,13%
BITCOIN 22128760,37%
Edirne
20°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Belediyede en düşük maaş 15 bin 17 TL oldu

Belediyede en düşük maaş 15 bin 17 TL oldu

ABONE OL
28 Temmuz 2023 10:30
Belediyede en düşük maaş 15 bin 17 TL oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, DİSK Genel-İş Sendikası Edirne Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Hasseli ve Edirne Belediyesi Personel A.Ş,’nin en düşük net maaş 15 bin 17 TL, en yüksek net maaş ise 17 bin 500 TL olması konusunda mutabık kaldıklarını ve sözleşmenin en kısa sürede imzalanacağını duyurdu.

Müjdeyi sosyal medya hesabı üzerinden duyurarak, emekçilerin verdiği emek mücadelesine daima destek olacağını belirten Başkan Gürkan, “Kuşkusuz emekçi arkadaşlarımıza bu ekonomik ortamda ne kadar maaş versek yetersiz. Elimizden geleni yapmak istedik. Asgari ücret 1 Temmuz’dan itibaren 8 bin 500 TL’den 11 bin 400 TL’ye yükseldi. Ve yetkili sendika ile yaptığımız ortak çalışmada bunun üzerinde çalışan arkadaşlarımıza nasıl bir katkımız olabilir? Nasıl bir desteğimiz olabilir? Emek mücadelesinden gelen insanlar olarak çalışanlarımızın nasıl daha konforlu bir yaşama kavuşmasını sağlayabiliriz? diye bir çalışma yaptık” diye konuştu.

Her fırsatta da emekçilerin yanında olacaklarını belirten Gürkan, “Emekçilerimizin yanında olmaya ve maaş artışlarını yapmaya devam edeceğiz. Bugün değerli Şube başkanımız, DİSK Genel-İş’in Şube Başkanı Sayın Seçkin Hasseli’yle ve yönetimi ile yaptığımız çalışmaları sonucunda, Edirne Belediyesi’nde çalışan işçi arkadaşlarımıza bekâr ve çocuksuz personelimizin en düşük net maaş 15 bin 17 TL olacak. Tabii buna ek mesailer, yardımlar, ikramiyeler de girecek. En yüksek net maaşın ise 17 bin 500 TL olması için mutabakata vardık. Sözleşmemizi en kısa zamanda 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olarak çalışan arkadaşlarımıza, emekçi kardeşlerimize vermiş olacağız. İşçilerimize, emekçilerimize, alın teri döken kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

DİSK Genel-İş Sendikası Edirne Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Hasseli de Başkan Gürkan’ın daima işçinin ve emekçinin yanında olduğuna dikkat çekti.  Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür eden Hasseli sözlerine şöyle devam etti;

“Sayın Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a çok teşekkür ediyoruz. Bu sene 2. defa enflasyona yenik düşmememiz için 2. ek protokolü imzalıyoruz. Ortada bir sözleşme olmasına rağmen maalesef ülkedeki enflasyon, mevcut iktidarın yanlış politikaları bizi bu noktaya getirdi. Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a daima işçinin yanında olmaya çalıştığı için teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.