DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BIST 9.693,461,77%
BITCOIN 20864230,46%
Edirne

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

04:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

Belediyeden Erasmus+ ve ESC eğitimi

Belediyeden Erasmus+ ve ESC eğitimi

ABONE OL
2 Şubat 2023 11:26
Belediyeden Erasmus+ ve ESC eğitimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Belediyesi’nin Trakya Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı’na yaptığı ve kabul edilen başvuru kapsamında “Erasmus+ ve ESC Programlarında Uzmanlaşma” isimli eğitim çalışması başladı.

Edirne Belediyesi ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 31 Ocak-1-2 Şubat ve 7-8-9 Şubat 2023 tarihlerinde 6 gün süresince Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı Küçük Konferans Salonunda uygulanan eğitime Edirne Belediyesi Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Birimi personellerinin yanı sıra Avrupa Birliği programlarında proje uygulama deneyimi olan STK’ların temsilcileri de katılıyor. Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği, Ayçiçeği Gençlik ve Eğitim Derneği, Edirne Gençlik ve Engellileri Destekleme Derneği, Karaağaç Sağlıklı Yaşam Derneği temsilcileri ve Trakya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden öğrencilerin de katıldığı eğitimi Uzman İbrahim COŞKUN veriyor.

Eğitim kapsamında Avrupa Birliği’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe  programı olan Erasmus+ Programının; yurt dışında eğitim, öğretim, staj, profesyonel gelişim, yaygın öğrenme temelli gençlik aktiviteleri ile kurumlar arasındaki işbirliklerini destekleme konuları,  Avrupa Dayanışma Programı’nın (ESC) ise; topluma yarar sağlayan projelerde gönüllülük, dayanışma ve ağ kurma faaliyetleri ile ilgili detaylı bilgi verilecek.

“Erasmus+ ve ESC Programlarında Uzmanlaşma” eğitimi kapsamında bu programların öncelik eksenleri, proje yazımındaki önemli hususlar, proje bütçelemesi, portal kullanımı ve uygulamadaki önemli hususlar katılımcılarla paylaşılacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.