Belediyeden kandil simidi

18.02.2021 17:29

Edirne Belediyesi tarafından Regaip Kandili nedeniyle 15 bin adet kandil simi vatandaşlarda ikram edildi.

Belediyeden kandil simidi

Edirne Belediyesi tarafından Regaip Kandili nedeniyle 15 bin adet kandil simi vatandaşlarda ikram edildi. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, 24 mahallede toplamda 15 bin adet kandil simidi dağıttıklarını belirtti.

İslam dininde 3 ayların başlangıcı olan Regaip Kandili nedeniyle Edirne Belediyesi tarafından Saraçlar Caddesine stant kurularak vatandaşlara kandil simidi ikram edildi. Yine belediye tarafından 24 mahalle olmak üzere Selimiye Cami, Eski Cami bahçeleri, Çilingirler Caddesi ve Saraçlar Caddesi olmak üzere, şehrin farklı bölgelerinde 15 bin adet kandil simidi dağıtıldığı ifade edildi.

Saraçlar Caddesinde açılan stantta gelen Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu vatandaşların kandilini kutladı. Tanrıkulu, “Tüm Edirnelilerin ve İslam Alemi’nin kandilini en içten dileklerimizle kutluyoruz. Başkanımız Recep Gürkan’ın talimatıyla Saraçlar Caddesi olmak üzere kentimizin çeşitli noktalarına 15 bin adet kandil simidi dağıttık. Bu özel ve mübarek günde tüm dünyaya barış, sağlık ve huzur diliyoruz” şeklinde konuştu.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler