DOLAR 32,2213 -0.03%
EURO 34,9712 -0.14%
ALTIN 2.430,42-0,23
BIST 10.607,61-0,65%
BITCOIN 2183979-0,76%
Edirne
22°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Bir kahvenizi içeriz” ziyaretleri başlıyor

“Bir kahvenizi içeriz” ziyaretleri başlıyor

ABONE OL
7 Ekim 2023 10:55
“Bir kahvenizi içeriz” ziyaretleri başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Bir Kahvenizi İçeriz” projesi kapsamında, Edirne’de faaliyet gösteren resmi ve özel tüm kademelerdeki okullarda öğrenim gören öğrenciler evlerinde ziyaret edilecek.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen basın toplantısında, Edirne Valisi Yunus Sezer’in ilk ziyareti öğretmenler ve kurum müdürleri ile beraber gerçekleştireceğini belirten Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, “Öğrencilerimizin ev ortamlarında gözlemlenerek daha yakından tanınması, başarılarını etkileyen dinamiklerin tespit edilmesi, okul-aile arasında eğitsel birliktelik sağlanması, öğrencilerimizin okullarına olan aidiyet duygularının geliştirilmesi amaçlanmaktadır” şeklinde dile getirdi.

“BİR KAHVENİZİ İÇERİZ EV ZİYARETLERİ”

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı “Edirne Valiliğimizin himayelerinde “Bir Kahvenizi İçeriz” Ev Ziyaretleri başlatılmıştır. Bu çerçevede ilimiz genelinde faaliyet gösteren resmi ve özel tüm kademedeki okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimiz ve aileleri evlerinde ziyaret edilecektir. “Bir Kahvenizi İçeriz” ev ziyaretleri ile okul ve aile iş birliğinin güçlendirilmesi, öğrencilerimizin ev ortamlarında gözlemlenerek daha yakından tanınması, başarılarını etkileyen dinamiklerin tespit edilmesi, okul-aile arasında eğitsel birliktelik sağlanması, öğrencilerimizin okullarına olan aidiyet duygularının geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Gerçekleştireceğimiz öğrenci-veli ev ziyaretleri; akademik gelişim konusunda aileleri bilgilendirmek, öğrencilerimizin sosyal-kültürel ve sportif becerilerini geliştirmek, eğitimde başarıyı artırmak için ebeveynlerin yardımını almak ve çocuğun eğitiminde doğru araçlara sahip olmalarını sağlamak gibi hedeflere ulaşmakta önemli rol oynamaktadır. “Bir Kahvenizi İçeriz” ev ziyaretleri çerçevesinde, Edirne Valimiz Sayın Yunus Sezer ile ilimiz kurumlarının üst düzey yetkilileri tarafından 6 Ekim 2023 Cuma günü ev ziyaretleri gerçekleştirilecektir” şeklinde konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.