DOLAR 32,2369 -0.01%
EURO 35,0331 -0.06%
ALTIN 2.443,37-0,14
BIST 10.677,490,19%
BITCOIN 22137080,19%
Edirne
22°

KAPALI

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Bir kamyon çöp topladılar

Bir kamyon çöp topladılar

ABONE OL
4 Kasım 2019 09:50
Bir kamyon çöp topladılar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne’de özel bir okulun ortaokul ve lise öğrencileri çevre kirliliğine dikkati çekmek için Meriç Nehri kıyısındaki NATO Köprüsü civarında çevre temizliği yaptı. Öğrenciler, kısa sürede nehir kıyısından bir kamyona yakın çöp topladı.

Bahçeşehir Koleji’nin tüm Türkiye çapında başlattığı “Kıyı Temizliği” kampanyasını Edirne Bahçeşehir Koleji de destek verdi. Edirne Bahçeşehir Koleji öğrencileri, öğretmenleri ile veliler çevre kirliliğine dikkati çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla “Tek Evimiz Dünya” sloganıyla Meriç Nehri kıyısında temizlik çalışması yaptı.

NATO Köprüsü civarında ellerine aldıkları çöp torbalarına etrafa atılan cam ve pet şişeler ile naylon çöpleri dolduran öğrenci, öğretmenler ve veliler kısa sürede bölgeyi tertemiz hale getirdi. Etkinlik sonunda nehir kıyısından bir kamyona yakına çöp toplandı.

“ÖNEMLİ OLAN ÇOCUKLARIMIZA BU BİLİNCİ AŞILAMAK”

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu “Edirne’de NATO Köprüsü diye tabir edilen Bosnaköy yolu üzerinde bütün öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz çok ciddi bir temizlik yaptılar. Bizlerde Edirne Belediyesi olarak destek verdik. Bu çok önemli. Çöp atılmaz toplanır diyoruz. Herkes kendi şehrini, evinin önünü temiz tuttuğu zaman dünyayı temiz hale getireceğiz. Önemli olan çocuklarımıza gençlerimize bu bilinci aşılayan Edirne Bahçeşehir Koleji’mize çok teşekkür ediyoruz. Edirne Belediyesi olarak her zaman bu tür etkinliklerin yanındayız. Önemli olan şehrimizdeki bu bilincin artması, önemli bir eğitim kurumu olan Bahçeşehir Koleji’nin de bu farkındalığa sonuna kadar destek veriyoruz” dedi.

“ÇÖPLERİ ÇÖP KUTUSUNA ATACAĞIZ”

Diğer ülkelere özenmemek için çevreyi temiz tutmanın önemine değinen Edirne Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Mahmut Boztürk, “Bizlerde Edirne Bahçeşehir Koleji olarak 2 müdürü olarak öğrencilerimizle, Bahçeşehir Koleji’nin Türkiye çapında başlatmış olduğu bu kıyı temizliği kampanyasında Edirne’miz de İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Edirne Belediye Başkanlığı’nın, Çevre İl Müdürlüğü’nün, İl Sağlık Müdürlüğü ve jandarmanın da büyük destekleri ile NATO Köprüsü’nde bir farkındalık yaratmak, vatandaşımıza ufak hatırlatma yapmak istedik. Çevremizi temiz tutacaksak tek bir şey yapacağız, çöplerimizi çöp kutularına atacağız. Bunu yaparsak ülkemiz temiz olur diğer ülkelere özenmeyiz. Biz Bahçeşehir Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz olarak bu konuda çok büyük etkinlik yaratmaya çalışıyoruz” dedi.

“TOPLADIĞIMIZ HER ATIK BİZİM GELECEĞİMİZ İÇİN BİR TEHDİTTİR”

Temiz bir dünyanın en çok çocukların hakkı olduğunu savunan Edirne Bahçeşehir Koleji 7. sınıf öğrencisi Rümeysa Satıcı ise “Evlerimizin içini her zaman temiz tutuyoruz. Ayakkabıyla girmiyor, çöplerimizi yerlere atmıyoruz. Bizler, dünyamızın evimiz olduğunu biliyoruz ve büyüklerimizin de bunun farkında olmasını İstiyoruz. Dünya bizim gerçek evimiz. Yaşadığımız evlerin içine gösterdiğimiz özeni, çevremize de göstermeliyiz. Gezegenimizin dörtte üçünü denizler ve okyanuslar kaplar. Yaşamın başladığı yer olan denizler ve okyanuslar, yaşamın devam edebilmesi için de çok önemlidir. Bu nedenle temiz tutmaya denizlerden başlamalıyız. Bugün Türkiye’nin dört bir yanındaki arkadaşlarımızla birlikte yaşadığımız şehrin kıyılarında atıkları topluyoruz. Amacımız insanların yarattığı bu kirliliğin son bulması İçin farkındalık yaratmak. Topladığımız her atık, bizim geleceğimiz için bir tehdittir. Temiz denizler, temiz kıyılar, temiz sokaklar ve temiz bir dünya en çok biz çocukların hakkı. Bizlerden sonraki nesillere, böyle bir temizlik hareketine girişmek zorunda olmadıkları bir dünya bırakmak için buradayız. Bize katılın, bize kulak verin ve bu bilinçlenme hareketini çevrenize yayın” dedi.

Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.