DOLAR 32,8410 1.02%
EURO 35,3113 0.87%
ALTIN 2.488,092,30
BIST 10.739,942,57%
BITCOIN 21257770,47%
Edirne
33°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bu kışı sıcacık geçirecekler

Bu kışı sıcacık geçirecekler

ABONE OL
19 Ekim 2023 17:23
Bu kışı sıcacık geçirecekler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Belediyesi, WELLBASED Projesi kapsamında 39 evi modern ısınma sistemi ile buluşturdu. Modern ısınma sistemi ile bu kışı sıcacık geçirecek olan vatandaşlar Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür etti. Edirne halkının her zaman yanlarında olmaya devam edeceklerini belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ayrıca vatandaşların rahatı ve konforu adına bu projeyi devam ettireceklerini söyledi.

Avrupa Komisyonu’na bağlı HORIZON 2020 çağrısında hibe almaya hak kazanan tek belediye Edirne Belediyesi olmuştu. Edirne Belediyesi WELLBASED (Enerji Yoksulluğuyla Mücadelede Kanıta Dayalı Kentsel Politikalar İle Sağlık, Refah Ve Eşitliğin İyileştirilmesi) projesi kapsamında 39 eve yüzde yüz yerli ısınma sistemi kurdu. Modern ısınma sistemi ile bu kışı sıcacık geçirecek olan vatandaşlar Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür etti.

WELLBASED projesine 2021 yılı şubat ayında başladıklarını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Proje kapsamında enerjinin insan sağlığındaki etkilerini gözlemleyebilmek için Edirne Merkez ilçede ikamet eden ve gelir durumu çok iyi olmayan gönüllü vatandaşların projeye katılım talepleri aldık.  Noter huzurunda, başvuranlar arasında yapılan çekilişle müdahale ve kontrol grupları belirledik. Daha sonra müdahale grubunda yer alan ailelerin evlerinde ihtiyaca yönelik çeşitli iyileştirmeler yaptık” diye konuştu.

Bu proje kapsamında ısınma sistemine kavuşan vatandaşların sağlığında meydana gelebilecek etkileri gözlemleyerek kayıt altına alacaklarını belirten Gürkan, “Amacımız elimizin erdiği, gücümüzün yettiğince vatandaşlarımıza destek olmak. Gönlümüz istiyor ki ihtiyacı olan tüm vatandaşların evlerinde kış gelmeden iyileştirmeler yapalım, ısınmalarına yardımcı olalım. Ancak imkanlarımız kısıtlı. Proje kapsamında şimdilik 39 evde ısınma sistemi yerleştirilmesi çalışması yapabildik. Ama bu grup içerisinde yer alamayan vatandaşlarımız da üzülmesin, şimdi olmazsa da ileride bu projeyi devam ettireceğiz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.