DOLAR 32,7514 1.47%
EURO 35,0635 0.42%
ALTIN 2.455,202,70
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 2144054-0,48%
Edirne
27°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

“Bu sınavda torpil yok; hak etmek var”

“Bu sınavda torpil yok; hak etmek var”

ABONE OL
13 Kasım 2021 19:06
“Bu sınavda torpil yok; hak etmek var”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Belediyesi tarafından 3’ü kadın olmak üzere 13 İtfaiye Eri alımı için KPSS puanına göre sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanan 65 aday için zorlu maraton başladı. Adayların sözlü sınavın ardından onlar için hazırlanan parkuru başarıyla tamamlaması gerekiyor. Sözlü sınav öncesi adaylara başarılar dileyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bu sınavda torpil yok; hak etmek var, alın teri var, emek var. Hepinizin yolu açık olsun” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi’ne alınacak 13 İtfaiye Eri için sözlü ve uygulama sınavlarının yapılacağı Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Sözlü sınav öncesi adaylara başarılar dileyen Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bu dönemde herkes ekmeğinin peşinde koşuyor, onun mücadelesini veriyor. Sizlerde bu ekmek mücadelesinin peşindesiniz. Toplam 13 tane itfaiye personeli alacağız. Bunların 3 tanesi kadın olacak, 10 tanesi de erkek. Öncelikle yolunuz açık olsun. Şundan da tereddüdünüz olmasın, burada kim hak ediyorsa o kazanacak. Yönetmelik gereği öncelikle sizleri mezuniyetlerinize göre gruplara böldük ve ona göre aldık ve KPSS puanı en yüksek olanlar buraya geldi.  Bugün mülakatınız olacak, yarın da uygulamalı sınavınız olacak. Sınavlarda başarılı olanların puanları hesaplanacak ve ardından da kazananları açıklayacağız. Bizim adamımız yok, bizim çocuğumuz da yok, bizim yakınımız da yok. Hepiniz bizim evladımızsınız. Hepiniz bizim için aynı derece da yakınsınız. Torpil yok, hak etmek var, alın teri var, emek var. Hepinizin yolu açık olsun. Şeffaf bir şekilde, açık bir şekilde , insan onuruna yakışır bir sınav olacak” diye konuştu.

Edirne Belediyesi lisans mezunu 3 erkek, önlisans mezunu 3 kadın, ön lisans mezunu 3 erkek ve lise mezunu 4 erkek olmak üzere toplam 13 itfaiye eri alımı için sınav açmıştı. Sınav ilanında yer alan şartlara göre başvuruda bulunan adaylar KPSS puanına göre sıralandı. Sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanan 5 katı (65 kişi) aday için ise zorlu maraton başladı. Adaylar Edirne Belediyesi İtfaiye Salonu’nda ilk olarak sözlü sınava girecek. Adayların daha sonra onlar için hazırlanan parkuru başarıyla tamamlaması gerekiyor. Adayların puanı ise sözlü bölümünün %40’ı, uygulamalı bölümünün %60’ı alınarak hesaplanacak. Adayların atamaya esas başarı puanı ise belediye tarafından yapılan sınav puanı ile KPSS puanının aritmetik ortalaması alınmak suretiyle belirlenecek ve kazananlar belediyenin https://www.edirne.bel.tr/ internet adresinde ilan edilecek.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.