Bulgar polisi hayatını kaybetmişti… Bakan Soylu’dan Bulgar mevkidaşına telefon!

08.11.2022 14:25

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bulgaristan polis memurunun sınırda açılan ateşle vurularak hayatını kaybettiği olayla ilgili Bulgaristan İçişleri Bakanı İvan Dermenciev'le beraber çalışma konusunda mutabık kalındığını bildirdi. Bakan Soylu, ayrıca Bulgaristan halkına da baş sağlığı dileklerini iletti.

Bulgar polisi hayatını kaybetmişti… Bakan Soylu’dan Bulgar mevkidaşına telefon!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bulgaristan polis memurunun sınırda açılan ateşle vurularak hayatını kaybettiği olayla ilgili Bulgaristan İçişleri Bakanı İvan Dermenciev’le beraber çalışma konusunda mutabık kalındığını bildirdi. Bakan Soylu, ayrıca Bulgaristan halkına da baş sağlığı dileklerini iletti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Edirne’nin Lalapaşa İlçesi Bulgaristan sınırında açılan ateş sonucu Bulgaristan polisinin hayatını kaybetmesi olayı nedeniyle Bulgaristan İçişleri Bakanı Sayın Ivan Demerdzhiev ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini bildirdi.

Bakan Soylu, “Türkiye-Bulgaristan sınırda Bulgaristan ile beraber başarılı çalışmalar yürütürken yaşanan elim bir olay, bizleri derinden üzmüştür. Edirne Lalapaşa İlçesi Bulgaristan sınırında bir Bulgaristan Polis memurunun silahla vurulma sonucu hayatını kaybettiğini teessürle öğrendim. Az önce Bulgaristan İçişleri Bakanı Sayın Ivan Demerdzhiev yaptığım telefon görüşmesinde hayatını kaybeden Bulgaristan Polisi için başsağlığı dileklerimi ilettim. Olayın faillerinin tespiti ve olayın aydınlatılması için iki tarafın beraber çalışması konusunda mutabık kaldık. Tekrar kıymetli mevkidaşıma ve Bulgaristan halkına başsağlığı dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler