Bulgaristan Konsoloslukları normal çalışma rejimine dönüyor

02.05.2020 23:44

Bulgaristan Konsoloslukları normal çalışma rejimine dönüyor

Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Bulgaristan’ın yurtdışında bulunan büyükelçi ve konsoloslukları kademeli olarak normal çalışma rejimine dönmeye başladıkları duyuruldu.

Bulgaristan’ın yurtdışı konsoloslukları, bulundukları ülkede koronavirüs salgını tedbirlerini gözeterek kademeli olarak normal çalışma saatleri ve vatandaş kabul saatlerine dönmeye başlandığı ifade edildi.

Bulgaristan konsolosluklarının vatandaşlarla çalışma saatleri, sundukları hizmetler ve uygulanan önlemlere ilişkin ayrıntılı bilgi, her konsolosluğun kendi internet sitesinde bulunduğu açıklandı.

Açıklamada, sunulacak hizmetler konusundan ön kayıt yaptıran vatandaşların öncelikli olacağı beliritldi.

Dışişleri’nden yapılan açıklamada, Bulgaristan’ın Frankfurt’taki konsolosluğu 27 Nisan’da vatandaşlara hizmet sunmaya başladığı, Berlin’de bulunan Büyükelçilikte vatandaşlara yönelik hizmetler ise 5 Mayıs’tan itibaren sunulacağı duyuruldu.

Koronavirüs salgınını önleme tedbirleri kapsamında daha önce Bulgaristan yurtdışında bulunan konsoloslukları acil durumlar hariç vatandaşlara hizmet vermeyi askıya almıştı.

Bakış.bg

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler