Bulgaristan vatandaşları süresi dolmuş kimliklerle 17 ülkeden Bulgaristan’a dönebilir

18.04.2020 01:05

Bulgaristan vatandaşları süresi dolmuş kimliklerle 17 ülkeden Bulgaristan’a dönebilir

Bulgaristan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada an itibariyle 17 ülkenin, pandemi bağlamında süresi dolmuş kimlik belgelerine sahip Bulgaristan vatandaşlarının 13 Mart- 31 Ekim 2020 döneminde kimlik belgelerini geçerli kabul ederek sınır kapılarından geçişlerine izin vereceğini doğruladığı bildirildi.

Hollanda, Almanya, Macaristan, Polonya ve Gürcistan’ın bunu yetkili Bulgar makamlarına bu hafta içerisinde bildirdiği anlaşıldı.

Daha önce Avusturya, İngiltere, Yunanistan, İrlanda, Katar, Norveç, Slovakya, Türkiye, Fransa, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti ve Karadağ da süresi dolmuş kimlik belgelere sahip Bulgaristan vatandaşının geçişlerine izin vereceklerini bildirmişlerdi.

Slovenya, Portekiz, Bosna-Hersek’in yanı sıra İran, Endonezya ve Nijerya olmak üzere 6 ülkenin, süresi geçmiş Bulgaristan kimlik belgelerini özel koşullarda veya belirli sürelerde geçerli kılacaklarını haber verdi. Kimlik belgelerinin süresi geçmiş olan yurttaşlarımız, eğer çıkış yapmak için onları geçerli kabul etmeyen ülkelerde bulunurlarsa, ilgili konsolosluklara başvurarak alabilecekleri geçici bir pasaportla Bulgaristan’a dönebilirler.

www.kircaalihaber.com

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler