Büyükelçi Sekizkök, BULTİŞAD’ı tebrik etti

19.01.2021 17:18

Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök, BULTİŞAD Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnce’ye teşekkür yazısı gönderdi.

Büyükelçi Sekizkök, BULTİŞAD’ı tebrik etti

https://www.kircaalihaber.com’da yer alan haber de, Yazısında Büyükelçi, Oda’nın son aylarda yaptığı yardımları takdir ettiğini dile getirdi. Türkiye Büyükelçisi, aralık ayında Şumen’in Kliment köyünde maddi durumu yetersiz ailelerin çocuklarına çevrimiçi eğitim alabilmeleri için tablet bilgisayar hediye edilmesini vurguladı.

Büyükelçi Sekizkök gönderdiği yazıda, “BULTİŞAD başta olmak üzere Bulgaristan’daki özel sektör temsilcilerimizin bu süreçte gösterdiği örnek sosyal sorumluluk bizleri de gururlandırmaktadır. Memnuniyetle ifade etmek isterim ki bu süreçte resmi kurumlarımız, özel sektörümüz ve sivil toplum kuruluşlarımızın Bulgaristan’da gerçekleştirdikleri işbirliği ve dayanışma projelerinin hacmi bir milyon Leva’yı aşmıştır. Bu çerçevede, BULTİŞAD mensuplarının sözkonusu yardım faaliyetleri için şahsım ve Büyükelçiliğim adına size teşekkür eder, en iyi dileklerimi sunarım” ifadelerini kullandı.

BULTİŞAD üyeleri, Bansko Belediye Başkanından teşekkür plaketleri de aldı. Plaketler, 2020 yılı COVİD-19 salgını sırasında yapılan dayanışma ve yardımdan dolayı verildi.

Bansko Belediyesi tarafından Regnum OOD şirketi temsilcisi Burhan Nemutlu, GBİ EOOD şirketi temsilcisi Ventsislav Venev ve Karaci Tours İnternational OOD şirketinin sahibi Cemal Kara ödüllendirildi.

Ödüle layık görülen üyelerimiz bağış, mali yardım ve başka hayırsever çalışmalarla Bansko Belediyesine en zor anlarında destekte bulundular. Bunların yanı sıra diğer şirketlere ve bireysel bağışçılara da plaketler verildi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler