DOLAR 32,7782 -0.08%
EURO 35,1071 -0.08%
ALTIN 2.447,99-0,39
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 21768640,55%
Edirne
27°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Can dostlar için bir aradalar

Can dostlar için bir aradalar

ABONE OL
3 Ekim 2019 10:02
Can dostlar için bir aradalar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

4 Ekim Dünya Sokak Hayvanları Günü kapsamında TUYUB, Ebidost, 22 Dost Eli Ekoloji Derneği, Adrianapoli Edirne Motorsiklet Kulübü düzenleyecekleri etkinlikte can dostların sesiz çığlığı olacaklar.

Düzenlenecek olan etkinlik için bir kafede bir araya gelen öncesi TUYUB, Ebidost, 22 Dost Eli Ekoloji Derneği, Adrianapoli Edirne Motorsiklet Kulübü üyeleri basın toplantısı düzenledi.

İnsanların dikkatini çekmek için farkındalık yaratmaya çalıştıklarını belirten 22 Dost Eli Ekoloji Derneği adına konuşan Tomris Gizem Çokgezen, “4 Ekim Dünya Hayvanlarını koruma gününde etkinlik yapacağız. Amacımız sokak hayvanları konusunda farkındalık yaratmak. Onların sıkıntı ve problemlerine bir nebze de olsa çözüm üretmek istiyoruz. Burada bize düşen görev daha fazla farkındalık yaratarak insanların bu yöndeki dikkatini çekmektir. Bu sebepten Edirne belediyesi öncülüğünde diğer derneklerle birlikte bir etkinlik düzenleyeceğiz. 04 Ekim günü saat 10.30’da Kız öğrenci yurdu konferans salonunda sokak hayvanlarının güncel sorunlarının sunumu yine saat 10.30’da Edirne Belediyesi sokak hayvanları barınağında bando konseri ve 12.00’de sokak hayvanları bakım ve rehabilitasyon merkezinin önünden bisiklet turumuz başlayacak. Aynı bölgeden Trakya Üniversitesi güzel sanatlar fakültesi önünden de motosiklet turumuz olacak. Saat 14.00’de de Saraçlar Caddesi’nde 22 Dost Eli Derneği ve belediye olarak kermes etkinliğimiz olacak. Akşam vakitlerine kadar devam edecek” dedi.

“BU CANLAR HAYATIMIZIN PARÇASIDIR”

Herkesin bu konuda birlikte hareket etmesi gerektiğini söyleyen TUYUB Dernek Başkanı Önder Akdağ, “Sokak hayvanları günü için sivil toplum örgütleri olarak bir araya geleceğiz. Dünyanın sadece insanlara ait olmadığı ve sokak hayvanları ile ilgili gerekli farkındalığı yaratmak adına bir çalışma yaptık. Biz de Türk Yunan Bulgar Dostluk Grubu Derneği olarak böyle bir etkinliğin parçası olmaktan mutluyuz. Dost eli derneğine böyle bir organizasyona öncü olduğu için teşekkür ediyoruz. Edirne Belediyesi de bu konuda hassasiyet gösterip etkinliğe destek oldu. Toplumun bütün bileşenlerinin bir araya gelerek sokak hayvanları için farkındalık yaratmasını isteriz. Sokaktaki bu canlar da hayatımızın birer parçasıdır. Bu bilinci arttırmak adına bu etkinliği birlikte düzenliyoruz” dedi.

“MUTLULUK DUYUYORUZ”

Diğer motosikletçilerinde bu etkinlikte yer alacağına değinen Adrianapoli Motosiklet Derneği Başkanı Mehmet Ramiz Nevrakop, “Biz motosiklet severler bu şekilde bir etkinlikte yer almaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Biz her zaman elimizden ne gelirse yapmaya çalışıyoruz. Sokak hayvanları için bu şekilde farkındalık etkinliğinde de yer almak ayrı bir mutluluk veriyor. Trakya Üniversitesi’ndeki motosikletçi arkadaşlarımız da etkinliğe katılacak. Destek veren herkese teşekkür ederiz” dedi.

“ETKİNLİKLERİN HEPSİN OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Farkındalık etkinliklere önem verdiklerini dile getiren Trakya Üniversitesi Çağdaş Yunan dili ve edebiyatı 3’üncü sınıf öğrencisi Batuhan Savaşçı “Trakya Üniversitesi motosiklet grubu adına toplantıda yer alıyorum. Sokak hayvanlarını koruma gününde böyle bir etkinlikte bulunmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Bugüne kadar resmi bayramların hepsinde kortej düzenledik. Etkin ve aktif şekilde etkinliklere katılmaya çalışıyoruz. Etkinliğe destek verenlere teşekkür ederiz” dedi.

Etkinliğe ayrıca Trakya Üniversitesi Motosiklet topluluğu, Edirne Belediyesi, TUYUBBİS, EBİDOST, Kredi yurtlar Kurumu, Kedi Babası, Bana Mama Ver, Keşan Hayvanları Koruma Derneği, Uzunköprü Hayvanları Koruma Derneği de destek verecek.

Hülya Karakuş

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.