32.2 C
Edirne
15:26 - 12 Temmuz 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Canlı Hayvan Pazarı açıldı

Keşan Ticaret Borsası (TB) bünyesinde faaliyet gösteren canlı hayvan pazarı, koronavirüs tedbirleri alındıktan sonra yeniden açıldı.

İl Hayvan Sağlığı Zabıtası Komisyonu kararı ile 18 Mart’ta kapatılan hayvan pazarı, yeni tip koronavirüs tedbirleri alınmasının ardından yeniden faaliyete geçirildi.

TB Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, pazara maskesiz giriş yapılamayacağını söyledi.

Pazara gelenlerin ateşlerinin girişte ölçüleceğini belirten Kaymaz, şöyle konuştu:

“Canlı hayvan pazarına gelen vatandaşlarımızdan, kendi sağlıkları ve toplum sağlığı için kurallara uymalarını rica ediyoruz. Pazarda görevli Keşan Emniyet Müdürlüğü ve Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile borsa personelimize teşekkür ederiz. Hayvan pazarının yeniden açılması tüm yetiştiricilerimize hayırlı olsun. Unutmayalım koronavirüs alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir”

(AA)

Diğer Haberler

Edirne’nin profesyonel lig hasreti bitiyor

Hüsnü Sarıgül

Ayçiçeği tarlasında buluştular

Hüsnü Sarıgül

Keşan Kent Müzesi’nde çalışmalar devam ediyor

Hüsnü Sarıgül

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla