DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BIST 10.771,360,29%
BITCOIN 2114282-0,47%
Edirne
27°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Çerkez güven tazeledi

Çerkez güven tazeledi

ABONE OL
18 Aralık 2019 10:17
Çerkez güven tazeledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tüm Yerel Sen Edirne Şubesi, 3. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Tek liste ile gidilen seçimlerde mevcut başkan Savaş Çerkez yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

Tüm Yerel Sen Edirne Şubesi, 3. Olağan Genel Kurulu Edirne Belediyesi Eski Nikah Salonu’nda gerçekleştirildi.

Genel Kurula, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, ADD Edirne Şube Başkanı Celil Özcan, Eğitim İş Edirne Şube Başkanı Nedim Zobar, Edirne Belediye meclis üyeleri ve sendika üyeleri katılım gösterdi.  Divan başkanlığına Nazım Kırcı, Fatih Kapalı, Halil Sevil seçildi.

“EMEĞİN IŞIĞINI YANSITAN BİR SENDİKAMIZ”

Genel kurul öncesi saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı. Ardından konuşan Divan Başkanı Nazım Kırcı, “Tüm Yerel-Sen bildiğiniz gibi Edirne’de kurulmuş bu yönde emek örgütleri içerisinde mümtaz bir yere sahip sendikadır. Ve emeğin peşinde koşan emeğin ışığını yansıtan güzide bir sendikamızdır. Belediye çalışanlarımız ile beraber kurulan sendikamız Edirne Belediyesinde 3. defa toplu sözleşme yapmıştır. Ve yaptığı toplu sözleşmelerde de üyelerine en yüksek ücretle belediye yardımını almış sendikamızdır. Ama burada en etkili olan Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın emekten yana tavrı ve emekten yana duruşu da etkili olmuştur” dedi.

“480 ÜYEMİZ VAR”

Tüm Yerel Sen Edirne Şubesi Başkanı Savaş Çerkez de yaptığı konuşmada, “Tüm Yerel-Sen Edirne Şube Başkanı Savaş Çerkez, “Tüm Yerel Sen sendikamızın 3. olağan genel kurulunu gerçekleştiriyoruz. 3 yılda bir yapılıyor seçimlerimiz yine coşku halinde tek liste halinde seçime giriyoruz. Çok kısa sürede şube yeterli sayısına ulaşıp 3 yıl üst üste Sendikamız en çok üyeye sahip Edirne il genelinde etkili sendika durumundadır. 480 üyemiz var. Edirne belediyesinden 310 üyemiz var, il genelinde toplamda 480 üyemiz mevcut bizim tüzüğümüz gereği delege sistemine göre değil üyelerin tamamı oy kullanma hakkına sahiptir. Ve bugünde seçimizi büyük bir coşku ve birlik beraberlik içerisinde gerçekleştireceğiz. Emeğin her zaman yanında olduk. Emek mücadelesinin yanında Cumhuriyet ve Vatan mücadelesi de veriyoruz. Yönetimimizde 3 değişiklik var. Daha önce yönetimimizde bir kadın yöneticimiz yoktu. Bu dönem bir kadın yöneticimiz var listemizde onun haricinde listede pek değişiklik yok. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bu konuşmanın ardından faaliyet, denetim ve mali raporlar okunarak ibra edildi.

Tek liste ile gidilen seçimlerden mevcut Başkan Savaş Çerkez güven tazelerken, Yönetim Kurulu asil listesi şu isimlerden oluştu; Savaş Çerkez, Mümin Tolgahan Arıcalı, Ediz Martin, Altan Güzelli, Bahar Sarıkaya Esen, Zafer Varol, Akın Çiftçi

Denetleme Kurulu Asil listesine, İnan Çavuş, Güven Akbuz, Celal Öztürk

Disiplin Kurulu Asil listesine, Özkan Güleş, Güven Karabudak, Ali Çakar, Gökhan Erdem, Serhan Cumalı seçildi.

Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.