DOLAR 32,6245 0.36%
EURO 34,7985 0.29%
ALTIN 2.490,73-0,33
BIST 9.693,461,77%
BITCOIN 2109901-0,45%
Edirne
16°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:08

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Akın, kadınlarla buluştu

CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Akın, kadınlarla buluştu

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın, partisinin Merkez İlçe Başkanlığı'nda partili kadınlarla bir buluşma toplantısı gerçekleştirdi.

ABONE OL
2 Mart 2024 16:29
CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Akın, kadınlarla buluştu
1

BEĞENDİM

ABONE OL

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın, partisinin Merkez İlçe Başkanlığı’nda partili kadınlarla bir buluşma toplantısı gerçekleştirdi. Sahada çok güzel bir destekle karşılaştıklarını söyleyen Filiz Gencan Akın, “Bu yolculukta ben yokum, biz varız” diyerek herkesin desteğini beklediğini ifade etti.

“KADININ GÜCÜNÜ SİYASETLE PEKİŞTİRDİK”

Kadınların gücünü siyasetle pekiştirdiklerini vurgulayan CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın, “Kalbinizdeki sevgiyi her zaman hissediyorum ama daha güçlü bir şekilde bunu hissetmek istiyorum. Sürecimiz başladığı andan itibaren. Sahada aldığımız tepkiler, sizlerin varlığı bizi çok kıymetli bir noktaya taşıdı. Önümüzde bir ay gibi bir süre var ama etkili kullanıldığında bu süredeki zaten geçtiğimiz süreçte biz onu gösterdik. Çok hızlı bir şekilde sahaya indik. Aldığımız tepkiler çok olumlu. Bu aslında Edirne’de geç kalmış bir görüntüydü. Edirne’de her zaman bir kadın gücü vardı. Şimdi bunu siyasetle pekiştirdik. Siyasette de var olduğumuzu, bundan sonra daha güçlü bir şekilde var olacağımızı da ispatlamış olduk” dedi.

“BU YOLCULUKTA BEN YOKUM, BİZ VARIZ”

“Omuzlarımızda bir yük var. Ama bu yük inanın bana çok güzel bir sorumluluk yüklüyor” diyen CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Akın, “Bundan sonra birlikte yürüyeceğimiz bu yolda, birlikte neler başarabileceğimizi bu sayede görmüş olacağız. Bundan sonraki süreçte sahada hepinizi yanında görmek istiyoruz. Zaten bir çoğunuz bu çalışmalarda yanındasınız. Yanında olmaya devam edin. Bu çok güzel bir yolculuk. Emin olun az önce meclis meclisi adaylarımızla, il genel meclisi adaylarımızla çok değerli, çok kıymetli bir toplantı yaptık. Çok değerli bir toplantı yaptık. O kadar güçlü bir aileyiz ki. Birlikte o kadar güçlüyüz ki. Bundan sonra da bu gücümüz pekişerek devam edecek. Bu önümüzdeki süreç itibariyle yapılan programlarda hep beraber olalım. Ayrıca bu da beni çok sevindiriyor. Her yerden çok değerli davetler alıyoruz. Bu davetlerin hepsine katılmak istiyorum. Özellikle kadın odaklı bir politika gerçekleştireceğiz. Bundan sonra belediyede sizleri temsil eden, sizlerin arkasında duran, sizlerle beraber proje üreteceğiz. Ben her zaman şunu söylüyorum. Bu yolculukta ben yokum, biz varız. Ve biz güçlü kadınlar olarak hep beraberiz, hep beraber olmaya da devam edeceğiz. Süreçte bir aylık seçim sürecimizle beraberiz. Belediyeyi yönetirken beraberiz. Hep beraber çıktığımız bu yolculukta sizlerden bana gelen bütün istekler, sizlerden bana bütün gelen talepler artık karşılığını bulacak emin olabilirsiniz. Ben her zaman belediyedeyken düşman şikayetçiydim. Kadın aile hizmetlerine ayrılan bütçe her zaman kısıtlı bir bütçe olmuştu. Şimdi artık buna inanın ki bütçede çok sağlam bir yeriniz var” diye kaydetti.

“KADINLARIMIZA, GENÇLERİMİZE, ÇOCUKLARIMIZA POZİTİF AYRIMCILIK YAPACAĞIZ”

Birçok alanda kadınlarla ilgili çalışma yapıldığını ifade eden Akan, “Bir pozitif ayrımcılık söz konusu olacak. Kadınlarımıza, gençlerimize, çocuklarımıza her anlamda daha güçlü destek vereceğiz. Ama bunu aynı zamanda bütçenizle de gerçekleştireceğiz. Bütün politikalarımızı, kadın politikalarımızı üretirken sivil toplum örgütleriyle birlikte olacağız. Bir kadın olarak söz veriyorum, her zaman iş birliğine açık olacağız. Her zaman dediğim gibi, ben değil artık biz olma zamanı. O gücünüzü herkese hissettirme zamanı. Edirne için biraz geç kalmış bir tabloydu ama bundan sonra bunu hızlı bir şekilde telafi edeceğiz. Ama hep beraber telafi edeceğiz” diye konuştu.

“BİZİM YOLUMUZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN YOLU”

Her türlü eleştiri ve talebe açık olduğunu belirten Filiz Gencan Akın, “Şunu özellikle ifade etmek istiyorum. Ben her türlü eleştiriye açığım. Her türlü sizden gelecek olan taleplere açığım. Bunları birlikte gerçekleştirmek için sizinle açık iletişim halindeyim. Sizlerden de ricam, bu anlamda her zaman yanımda olun. Beraber üretelim. Beraber değerlendirelim. Ve beraber güçlü bir şekilde yol alalım. Bu süreçte evlerimizden fedakarlık edeceğiz. Çocuklarımızdan fedakarlık edeceğiz. Ama günün sonunda değerlerimizi korumak için şehrimizde, bugüne kadar nasıl güçlü bir şekilde yaşadıysak daha güçlü bir şekilde yaşamak için birlikte yol almaya devam edeceğiz. Çünkü bizim yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu. Bizim değerlerimiz belli. Bizim bakış açımız belli. Bu değerlerimize sahip çıkabilmek adına da ilk iş bize düşüyor. Biz bu anlamda biliyoruz birçok zorlukla karşı karşıyayız”şeklinde dile getirdi.

“BİRLİKTE ÜRETECEĞİMİZ PROJELERLE HERKESE DOKUNACAĞIZ”

Her kesimden eksikleri ve ihtiyaçlarını tespit ettikleri kadınlara yapacakları projelerle dokunacaklarını söyleyen Filiz Gencan Akın, “Özellikle söylemek istiyorum ki bu ekonomik sıkıntılardan aslında en çok biz kadınlar olarak yaralanıyoruz. En çok biz kadınlar olarak zarar görüyoruz. Çünkü önce biz bu zararı, bu eksiklikleri mutfağımızda yaşıyoruz. Her yerde yaşıyoruz.  Bundan sonra bu anlamda da sosyal belediyecilik anlayışıyla bu eksikliklerimizi, bu ihtiyaçlarımızı hep beraber karşılayacağız. Birbirimize destek olacağız. Birlikte üreteceğimiz projelerimizle herkese dokunacağız. Dezavantajlı mahallelerimizdeki kadınlarımıza dokunacağız. Yeni yerleşkedeki kadınlarımıza dokunacağız. Herkesle bir arada yol yürüyeceğiz. Hepinize çok teşekkür ederim geldiğiniz için. Bana destek olduğunuz için. Desteğinizi daha güçlü bir şekilde yanımda hissetmek istiyorum. Ve eminim siz de bunun için elinizden geleni yapacaksınız” diye ifade etti.

Haber: Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.