Çocuk Müzesi’nde Bilim Atölyesi

19.10.2021 17:21

Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi, Bilim Atölyesi ile geleceğin bilim insanlarına katkı sunuyor. Bilim atölyesi ile çocuklar, fizikten kimyaya, kimyadan biyolojiye çeşitli bilim alanlarında deney ve gözlemler yaparak, eğlenerek öğrenecek.

Çocuk Müzesi’nde Bilim Atölyesi

Balkanların ve Türkiye’nin en büyük interaktif çocuk müzesi olan Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi; geleceğin teminatı çocuklara, düzenlediği atölye çalışmaları ile katkı sunmaya devam ediyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir.” sözünden yola çıkarak minikleri fen ve bilime yönlendirmeyi amaçlayan eğitmen kadrosuyla Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi yepyeni atölye çalışmalarını Edirnelilerin hizmetine sunmaya devam ediyor. Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi son olarak, yeni açılan Bilim Atölyesi ile bilim etkinliklerine başladı.

Fizikten kimyaya, kimyadan biyolojiye çeşitli bilim alanlarında deney ve gözlemler yaparak öğrenmeyi eğlenceli bir hale getiren Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’ndeki Bilim Atölyesi’ne 6 yaş ve üzeri çocukların katılabileceğini belirten müze yetkilileri müracaat için 0546 200 8226 numaralı telefondan bilgi alınabileceğini kaydetti.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler