Edirne Haber. Son Dakika Edirne Haberleri, güncel, spor, ekonomi, siyaset, sosyal medya, balkan haberleri, en son yerel haberler Edirne Son Haber Gazetesi'nde!

Cumhurbaşkanı İohannis, erken seçim istedi

07.02.2020 15:19

Cumhurbaşkanı İohannis, erken seçim istedi

Romanya Cumhurbaşkanı Klaus İohannis, parti liderleriyle görüşerek ilk tercihinin erken seçim olduğunu iafade etti.

Başbakan Ludovic Orban hükümetinin, mecliste gensoru önergesinin kabul edilerek düşürülmesinin ardından bugün parti liderleriyle biraraya gelen Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis tekrar Ulusal Liberal Parti (PNL) lideri Ludovic Orban’ı hükümeti kurması için görevlendirdi.

Cotroceni Sarayında basına açıklama yapan Cumhurbaşkanı Klaus İohannis, seçmenlere dönmenin en doğru yol olduğunu, ilk tercihinin erken seçim olduğunu söyleyerek bu seçeneğini partilere sunduğunu ifade etti.

Yakın zamanda seçimi gerçekleştirmekten yana olduğunu da söyleyen İohannis erken seçime kadar hükümeti kurma görevini yeniden PNL Genel Başkanı Ludovic Orban’a verdiğini de ifade etti.

Orban hükümetinin düşmesi için gensoru önergesi veren Sosyal Demokrat Parti (PSD) geçici genel başkanı Marcel Ciolacu yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Klaus İohannis’in yeniden PNL genel başkanı Ludovic Orban’ı başbakan olarak ataması genişletilmiş bir siyasi krizi devam ettirdiğini ifade etti.

(https://hayat.ro//)

En Çok Okunan Haberler