Cumhuriyet’in çocukları, Ata’mız için söyledi

11.11.2022 13:30

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası kapsamında Edirne Belediyesi Çocuk Korosu, 10 Kasım Özel Konseri ile sahne aldı.

Cumhuriyet’in çocukları, Ata’mız için söyledi

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası kapsamında Edirne Belediyesi Çocuk Korosu, 10 Kasım Özel Konseri ile sahne aldı. Çocuklar en güzel şarkılarını Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için söyledi. Bu muhteşem konser için Çocuk Korosu’na teşekkür eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Küçücük yüreklerde böylesine dev bir sevgi var oldukça, Atatürk ölmez” dedi.

Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda gerçekleştirilen konserde Cumhuriyetin Çocukları, Ata’mızın en sevdiği şarkıları seslendirdi. Konseri Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, eşi Esra Gürkan ile birlikte dinledi.

Konserin sonunda sahneye çıkarak, çocukları ve Şef Yaşar Özel’i tebrik eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Çocuklarımız dünyanın en kıymetli varlıkları, en vazgeçilmezlerimiz. Bu akşam bir kez daha şunu gördüm, küçücük yüreklerde böylesine dev bir sevgi var oldukça, bu yüreklerde böylesine dev yaşıyorsa, Atatürk ölmez.  Sevgili Yaşar Özel, çok uzun süredir, Edirne Belediyesi Çocuk Korosu’nun hem şefliğini hem de yetiştiriciliğini yapıyor, bugüne kadar her konserimizde bir salon sıkıntısı yaşıyorduk. Başka kurumlardan salon istiyorduk. Dolu oluyordu. Bu binayı yaptık. Bu konserler için çok mutluyum artık salon aramadan kendi salonlarında, kendi yerlerinde o kadar güzel söylüyorlar ki kocaman alkışlar size” ifadelerine yer verdi.

Belediye Başkanı Recep Gürkan daha sonra eşi Esra Gürkan ile birlikte çocuklarla hatıra fotoğraf çektirdi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler