19.5 C
Edirne
07:58 - 10 Ağustos 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Demokrasi zaferi

2016 yılında 15 Temmuz gecesi başlatılan hain darbe girişiminin, Türk milletinin demokrasiye olan bağlılığıyla püskürtülmesinin 4. Yıldönümünde Edirne’de çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Edirne Valiliği tarafından düzenlenecek olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında, 14 Temmuz Salı günü (yarın) Selimiye Meydanı’nda saat 12.00’de 15 Temmuz Sergisi açılacak.

15 Temmuz Çarşamba günü ise Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı saat 13.00’te Şehit Kabirlerini ziyaretle başlayacak. Saat 17.24’te Üç Şerefeli Camiinde şehitlerimiz için Mevlidi Şerif ve Hatmi Şerif okunacak ardından ikram verileecek. Saat 20.00’de ise Atatarük Anıtı önündeki program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak. Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunmasının ardından 15 Temmuz Konulu Sinevizyon gösterisi sunulacak. Program Diyanet İlahi Grubunun seslendireceği ilahiler, Camilerden sela okunması ve şehitlerimize dua edilmesinin ardından son bulacak.

Haber Merkezi

 

Diğer Haberler

Alevler 30 kilometre uzunluğa yayıldı

Mutlu Akbaşak

Sınır hattındaki yangın sürüyor

Mutlu Akbaşak

Dönüş yolunda arabalı treni tercih ediyorlar

Mutlu Akbaşak

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla