16.7 C
Edirne
05:31 - 7 Temmuz 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Devleti 1.5 milyon TL zarara uğratmışlar… Naylon fatura vurgunu!

Edirne ve Tekirdağ’da sahte fatura düzenleyerek KDV indirimi alan ve devleti 1 milyon 500 lira zarara uğrattığı iddia edilen 8 şüpheli jandarma operasyonuyla yakalandı. Şüphelilerin iş yerlerinde arama yapan jandarma 6 bin 450 fatura ve 8 yevmiye defterine de el koydu.

Edirne Jandarma Komutanlığı ekipleri, Edirne ile Tekirdağ’ın Çerkezköy ve Çorlu ilçelerinde bazı şirketlerin fatura ve kaşelerinin sahtesini düzenleyerek KDV indiriminden faydalanan bir grubu tespit etti.

Bunun üzerine harekete geçen ekipler sahte fatura düzenleyerek devleti 1 milyon 500 lira zarara uğrattığı iddia edilen kişilerin işyerlerine baskın yaparak arama gerçekleştirdi. Toplamda 8 şüpheli gözaltına alınırken, işyerlerinde yapılan aramalarda 6 bin 450 adet fatura ve 8 adet yevmiye defterine el konuldu. Edirne Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile şüpheli şahıslar halkında başlatılan soruşturma sürüyor.

Haber Merkezi

Diğer Haberler

İtiraz edilen faturalar incelenecek

Mutlu Akbaşak

Gelibolu alev alev!

Mutlu Akbaşak

Çoklu Baroya ‘hayır’ dediler!

Hüsnü Sarıgül

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla