DOLAR 32,2096 0.05%
EURO 35,0505 0.38%
ALTIN 2.455,37-0,24
BIST 10.899,280,04%
BITCOIN 2237520-1,09%
Edirne
20°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Diyarbakırlı annelere destek

Diyarbakırlı annelere destek

ABONE OL
8 Ekim 2019 10:25
Diyarbakırlı annelere destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vatan Partisi Edirne İl Başkanlığı, Diyarbakır’da evlatları PKK tarafından kaçırılan annelerin oturma eylemini destek verdi.

Vatan Partisi Edirne İl Başkanlığı tarafından Diyarbakır’da evlatları PKK tarafından kaçırılan annelerin oturma eylemine destek vererek Saraçlar Caddesi’nde basın açıklaması yaptı. Açıklamaya Türkiye Gençlik Birliği Edirne Şubesi ve Türkiye Liseliler Birliği Edirne Şubesi de destek verdi.

Vatan Partisi Edirne İl Başkanı Hasan Ateş, “PKK’ya eleman devşiren HDP’ye karşı çıkmaya, evlatlarını isteyen annelere imza vererek destek olmaya davet ediyoruz. HDP anayasaya aykırı faaliyet yürüten bir partidir. Derhal kapatılmalıdır” dedi.

“EVLADIMI GETİRİN ALMADAN GİTMEM”

Ateş “Mehmetçiğimize kurşun sıkan, vatandaşlarımıza bombalı tuzaklar kuran, ormanlarımızı yakan, terör örgütü PKK ve siyasi uzantısı HDP tarafından kaçırılan evlatları için feryad eden analarımıza sahip çıkıyoruz. Evlatlarını terör örgütü PKK’nın elinden kurtarmak üzere annelerimiz Diyarbakır HDP İl binası önünde başlattıkları oturma eylemi bugün de devam etmektedir. Hacire Anne bir çoban ateşi yaktı diğer bağrı yanık analara cesaret verdi, umut oldu. Evlatlarını HDP’nin kaçırdığını söyleyen analar HDP İl binasının önüne oturdu, “evladımı getirin almadan gitmem”dedi. Evlat acısı ortaktı şehit annelerimiz de destek verdi. Türk ve Kürt kardeşliğinin ayrılmayacağını tüm dünyaya gösterdi. Vatan Partisi ilk günden beri bağrı yanık anaların yanında yer aldı. HDP yöneticilerinin engel olmasına tokat gibi yanıt analardan geldi. Bir anne; “Diyarbakır’da genç bırakmadınız ya ceza evinde ya toprağın altında” dedi. Diğeri ” başlarını sizin Kürdistan davanıza, elin çocuğunu Amerika’ya uşaklığa gönderen sen” diyerek HDP’nin suçlarını yüzüne çarptı. Diyarbakır’daki analar sadece PKK HDP’ye değil, Amerikan emperyalizmine de meydan okumaktadır. Tarihi değeri vardır” dedi.

“HDP DERHAL KAPATILMALIDIR”

Evlatları kaçırılan annelere destek olmak amaçlı imza kampanyası için çağrıda bulunan Başkan Hasan Ateş, “Vatan Partisi olarak tüm siyasi partileri PKK’ya eleman devşiren HDP’ye karşı çıkmaya, evlatlarını isteyen annelere imza vererek destek olmaya davet ediyoruz. HDP anayasaya aykırı faaliyet yürüten bir partidir. Derhal kapatılmalıdır. Terör silahla ezilerek biter. Mehmetçiğimiz PKK’yı ezdikçe, bazı siyasi partiler yeniden açılım sürecini gündeme taşımaktadırlar. Bu PKK’yı kurtarma girişimidir. Çok yanlıştır. Geçmişteki açılım süreci milletimize yedi yüzden fazla şehide mal olmuştur. Vatan Partisi olarak bunun karşısında olacağız. Açılım sürecini savunan siyasi partiler tarihin çöplüğüne gidecek, PKK ezilecek, HDP kapatılacaktır. Diyarbakır’daki bağrı yanık yürekli Annelerimize saygı ve selamlarımızı gönderiyoruz” dedi.

Tolga Taşdelen

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.